Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Marts visā Latvijā zināms kā mākslas un teātra mēnesis, jo līdz ar pavasara vēsmām ikvienā sirdī – lielā vai mazā – ienāk prieks, cerība un vēlme redzēt šo pasauli krāsaināku, skaistāku un labestīgāku. Arī mūsu skolā viena nedēļa martā tiek veltīta padziļinātai skolēnu radošo spēju izkopšanai un jaunu talantu atklāšanai. No 15. līdz 21. martam skolā risinājās pasākumi, kuru laikā pedagogi, skolēni un skolas viesi varēja atklāt savu talantu gleznošanā, zīmēšanā, fotomākslā, rokdarbu prasmēs un mūzikā, kā arī dalīties savā pieredzē par dažādu Lieldienu dekorāciju veidošanu.

15.martā skolā tika organizēta Pankūku diena, jo, kā zināms, vairāku tautu kultūrā pankūkas savas apaļās formas dēļ simbolizē sauli un tuvojošās Lieldienas. 18.martā darbojās Lieldienu dekora darbnīca skolotājas Tatjanas Baranovskas vadībā, kurā varēja iemācīties gatavot Lieldienu zaķus un citus dekorus. Pēcpusdienā skolas ansamblis Olgas Čapļas vadībā un citi skanīgāko balsu īpašnieki iepriecināja klausītājus ar koncertu ,,Pavasara dziesmiņa", kurā skanēja ne tikai mūzika un dziesmas, bet arī dzeja par pavasari. Skolā kopš 19.marta var aplūkot vizuālās mākslas izstādi ,,Kaķi martā", kurā ar kaķu tēliem krāsainos un dzīvespriecīgos toņos atspoguļota visplašāko emociju gamma. Paldies vizuālās mākslas skolotājām Oksanai Baranovskai un Inetai Auzānei par šo ideju!

Īpašu uzmanību piesaistīja mūsu skolnieces Viktorijas Gibovskas fotoizstāde ,,Mirkļa noskaņas", kuras atklāšanā 20.martā piedalījās arī laikraksta ,,Latgales Laiks", televīzijas ,,Dautkom" un Daugavpils Jauniešu departamenta pārstāvji, un šī izstāde tika atspoguļota pilsētas plašsaziņas līdzekļos. Šai dienā skolā viesojās arī pilsētas seniori, kuru meistarīgi izveidotie Lieldienu dekori un citi daiļamatniecības izstrādājumi piesaistīja gan skolēnu, gan pedagogu uzmanību, jo tos varēja ne vien aplūkot, bet arī mācīties izgatavot.

Mākslas nedēļas noslēgumā skolēniem bija iespēja apmeklēt Daugavpils teātra izrādi ,,Grega dienasgrāmata", bet nākamajā nedēļā klašu audzinātāji apmeklēs Marka Rotko mākslas centru, lai iepazītos ar pasaulslavenā mākslinieka daiļradi un mākslas centra piedāvātajām iespējām.

Dace Aizpuriete