Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

23.aprīlī Centra vidusskolas 6.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Innu Lobanovu apmeklēja izstādi ,,Zinātne uz riteņiem” Daugavpils Universitātē. Izstādi organizēja zinātniskais centrs AHHAA, kas atrodas Tartu un ir lielākais un modernākais zinātniskais centrs Baltijas valstīs. Vispirms skolēnus sagaidīja robots Valli, ar kuru varēja nofotografēties, pēc tam skolēni apmeklēja aizraujošas meistarklases, viņi varēja apskatīt oriģinālus eksponātus, risināt dažādus atjautības uzdevumus, tādā veidā brīvi un nepiespiesti iepazīstoties ar praktisko fiziku, ķīmiju un anatomiju. Iegūtās zināšanas skolēni turpmāk varēs izmantot mācību stundās. Mājās viņi devās pacilātā noskaņojumā, turklāt bija iespējams pašiem izgatavot suvenīrus – lampu no lavas, oriģinālu zinātniskā centra reklāmu un daudz ko citu. Lūk, ko par izstādes apmeklējumu stāsta paši 6.b klases skolēni.

Anastasija: ,,Varēja piedalīties dažādās meistarklasēs, konkursos, eksperimentos. Man iepatikās tas, kā izgatavo zobu pastu. Bija ļoti daudz putu…Tas bija jautri un interesanti.”

Diāna: ,,Es izgatavoju lampu no lavas, bet citā darbnīcā salīmēju bezgalīgu kubu ar AHHAA reklāmu… Visvairāk man patika eksperimenti ar slāpekli un ūdeni. Es ilgi atcerēšos šos iespaidus.”

Jaroslavs: ,,Man ļoti patika! Interesanti bija paskatīties uz apkārtējiem caur ,,burvju” brillēm. Ar vienām es visu redzēju zaļā gaismā, ar otrām cilvēki staigāja kājām gaisā, bet ar trešajām viss izplūda…”

Prieks, ka mūsu pilsētā skolēniem ir iespēja aizraujošā un ļoti mūsdienīgā veidā iepazīties ar zinātnes pasauli un piedalīties pasaules izzināšanā!

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete