Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg

 • Š.g. 27.martā Daugavpils Centra vidusskolas Sākumskolas skolotāju MK organizēja “Jautro matemātiķu konkursu”, kurā piedalījās 9 pilsētas skolu 2.klašu komandas 4 dalībnieku sastāvā.Konkursā skolēniem bija jāveic uzdevumi, kuros vajadzēja ne tikai rēķināt, bet arī demonstrēt savu attapību, loģisko domāšanu un ātru reakciju. Visi konkursa dalībnieki ieguva atzinīgu vērtējumu.
  Paldies Sākumskolas MK pedagogiem un MK vadītājai T.Vanaģelei par ieguldīto darbu!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 06.04.2018. radošākie mūsu skolas 8.a klases skolēni piedalījās pilsētas konkursā - karjeras un veselības maratonā ,,Lai būtu skaidrs”. Konkurss norisinājās Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā un skolēniem bija iespēja izvērtēt savas zināšanas un prasmes dažādās spēlēs, konkursos, radošajās aktivitātēs, kuru nosaukumi bija "Ķermeņa iekšējā harmonija", "Enerģijas ladiņš", "Spēkavīra vadlīnijas", "Medicīnas izglītības virziens","Karjera", "Higiēna", "Garšas ekspertīze", "Nāves skūpsts", "Pašvaldības policija", "Uztura filosofija", "Valsts policija", "Veselīgs uzturs". Komanda saliedēti pildīja visus uzdevumus, krustvārdu mīklu, atbildēja uz jautājumiem, pārbaudīja roku stiprumu un ķermeņa lokanību, tika galā ar jautājumiem par smēķēšanas kaitīgumu, vīrusiem un baktērijām, to ierosinātām slimībām, minēja mīklas par sāls un cukura daudzumu pārtikas produktos, gatavoja sviestmaizītes, nobaudīja tās. Beigās ieguva 3. vietu. Paldies pasākuma organizatoriem par iespēju piedalīties un skolēniem par radošo izpausmi.

  Sagatavoja skolotāja M.Skutele

   

 • Pagājušajā nedēļā Daugavpils Centra vidusskolas 5.b klases un 10.a klases komandas piedalījās ZZ čempionāta pusfinālā Latgales reģionā, kas šogad notika mūsu pilsētā. Katrai komandai vajadzēja parūpēties par savu vizuālo tēlu, kā arī izveidot komandas karogu un talismanu. Sacensības sākās ar dažādām atrakcijām, pēc tam notika orientēšanās spēles, bet komandu cīņu noslēdza stafetes.

  10.a kl. skolnieki Dana Eimane un Grigorijs Akifjevs, daloties iespaidos par čempionātu, pastāstīja, ka viņu klasei šīs sacensības ļoti patika un ilgi paliks atmiņā, jo tajās bija daudz aizraujošu uzdevumu, ko vajadzēja veikt visai komandai. Ļoti patika arī uzmundrinošā mūzika un čempionāta atmosfēra. Kā atzina 10.a kl.skolēni, čempionātā bija tikai viens trūkums – auksts laiks.

  Arī 5.b klases skolēni atzinīgi novērtēja šīs sacensības, viņi tām bija gatavojušies ar lielu aizrautību. Tā kā pamatskolas komandas startēja dienu iepriekš, viņus priecēja ne tikai komandas kopības izjūta un interesantās stafetes, bet arī saulains un silts laiks. 5.b klases komanda čempionātā piedalījās jau otro reizi pēc kārtas un plāno to darīt arī nākamgad.

  Konkursa noslēgumā abas mūsu skolas komandas saņēma diplomus par izcilu sniegumu ZZ čempionāta pusfinālā.

  Paldies 5.b kl. audzinātājai T.Baranovskai, sporta skolotājam M.Sergejevam un 10.a kl. audzinātājai J.Bendorjusai par komandu saliedēšanu un aktīvu atbalstīšanu sacensību laikā!

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • 26.aprīlī Daugavpils Centra vidusskolas 3.-11.klašu skolēni ar koncertprogrammu ,,Sveiciens pavasarim” iepriecināja Daugavpils sociālās apkalpošanas teritoriālā centra seniorus. Vispirms skolēni viņiem uzdāvināja jau tradicionālu dāvanu – ziedošu puķu podu, lai tas ziedētu visu vasaru un atgādinātu par tikšanās reizēm, kuras notiek jau daudzus gadus pēc kārtas.

  Koncertā skanēja daudzveidīga mūzika ( Dž.Kačini ,,Ave Maria!”, R.Paula ,,Māte Marija”, latviešu un latgaliešu tautasdziesmas, Karību salu tautasdziesma u.c.), skolēni dejoja valsi, modernās dejas, lasīja dzeju un rādīja asprātīgu teatralizētu uzvedumu no matemātikas pasaules.

  Ar pavasarīgu noskaņojumu un siltumu sirdī skolēni atvadījās no senioriem un solīja arī turpmāk viņus apmeklēt.

  Paldies visiem, kuri piedalījās labdarības koncertā un tā sagatavošanā – skolēniem, deju skolotājam Aleksandram Boginičam, mūzikas skolotājai Tatjanai Pimenovai un direktora vietniecei audzināšanas jomā Tamārai Zeiļai!

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • Moto:

  Mans zelts ir mana tauta,

  Mans gods ir viņasgods!

  /Rūdolfs Blaumanis/

  2017.gada 24. aprīlī notika pilsētas publiskās runas konkurss, veltīts Latvijas simtgadei.   Skolēni uzstājās ar pašu veidotu pārliecinošu publisko runu (t.i., runa, kura pārliecina klausītājus par kaut ko un rosina viņus uz kādu noteiktu rīcību), kura atbilst konkursa moto.

  Mūsu skolas skolēni arī piedalījās konkursā un sasniedza augstus panākumus.

  • Anastasija Gavriļenko (9.a klase) – 1. vieta
  • Deniels Mihno (8.a klase) – 3. vieta
  • Anastasija Gluhova (11.a klase) – atzinība

  Paldies skolēniem par paveikto darbu!

  Paldies skolotājām S.Loktevai, J.Bendorjusai, N.Kožanovai kas sagatavoja savus audzēkņus.

 • Aprīlī Daugavpils Centra vidusskolas 6.a, 8.a, 8.b, 9.a un 11.a klašu skolēniem bija iespēja iegūt informāciju par Jaunsardzes kustības galvenajām darbības jomām. Skolā viesojās Daugavpils pilsētas jaunsargu vienības instruktori Jānis Mežulis un Jānis Dārziņš, kuri pastāstīja skolēniem par Jaunsardzes kustības mērķiem, ikdienas nodarbībām jaunsargu nometnēs, demonstrēja jaunsargu ekipējumu un vadīja praktiskas nodarbības.

  Skolēni atzinīgi novērtēja šo iespēju un, tā kā Centra vidusskolā mācās skolēni, kuri jau šobrīd aktīvi iesaistās Jaunsardzes kustībā, tiek apsvērta iespēja jaunsargu kustībā iesaistīt lielāku skolēnu skaitu. Skolēnus interesēja, kā var iestāties Jaunsardzē un kādās aktivitātēs jaunsargi var piedalīties.

  Tā kā Jaunsardze ir Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas organizēta un vadīta jauniešu interešu izglītības forma, iesaistīšanās tajā jauniešiem var kļūt par pirmo soli ceļā uz militāro karjeru, kā arī sniedz iespēju apgūt dzīvē noderīgas zināšanas, prasmes un iemaņas.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Šogad Daugavpils Centra vidusskolas skolnieces turpināja ikgadējo tradīciju. Viņas uzdrošinājās piedalīties mājturības olimpiādē par tēmu „Gadalaiki - ziema”. Skolnieces izvēlējās vienu no attēliem kā iedvesmas avotu, realizējot savu radošo ideju tekstildarbā un kompozīcijā. Mūsu audzēkņiem izdevās pierādīt praktiskas iemaņas un savu radošumu.

  Visas dalībnieces saņēma godalgotas vietas:

  • Anna Kučika, 9.a klase – 1. vieta,
  • Miroslava Vilkova, 9.a klase – 2. vieta,
  • Darja Luščika, 8.b klase – 2. vieta,
  • Jeļena Skrupska, 6.a klase – 3. vieta.

  Mājturības skolotāja Tatjana Baranovska.

 • ,,Lāses kauss” ir volejbola turnīrs Latvijas skolu jauniešiem, kurā sacenšas dažādu vecuma grupu zēnu un meiteņu komandas. Vispirms tiek rīkotas sacensības reģionos, bet finālsacensības notiek Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē.

  Sestdien, 8.aprīlī, volejbola turnīrs ,,Lāses kauss” norisinājās jau 16 reizi, un ir patiess prieks, ka arī šogad Daugavpils Centra vidusskolai izdevās godam pārstāvēt savu pilsētu un reģionu. Centra vidusskolas komanda (2001./2004.g.dz. meitenes) sīvā cīņā finālsacensībās   izcīnīja 2.vietu. Sporta skolotājs Sergejs Forsjuks atzina, ka fināla spēle bija ļoti spraiga, sacentās divas līdzvērtīgas komandas, tāpēc uzvarētājs noskaidrojās tikai pašās spēles beigās. Šogad Centra vidusskolas komandas sastāvā tika iekļautas 6.-9.kl. skolnieces Anastasija Vorobjova, Diana Mihailova, Karīna Filipenko, Valerija Lakizo, Kristina Borovska, Anastasija Tumanovska, Evelīna Kravceviča. Paldies meitenēm un sporta skolotājam S.Forsjukam par neatlaidību un pašaizliedzību treniņos un turnīra spēlēs.

  Sacensību noslēgumā labākās komandas apbalvoja Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis. Meitenes atzina, ka saņemt izcīnīto kausu no valsts prezidenta rokām ir īpašs notikums, kas paliek atmiņā.

  Sports nav domāts cilvēkiem ar vāju gribasspēku, lai tajā kaut ko sasniegtu, turklāt valsts mērogā, tam ir jāveltī ļoti daudz brīvā laika, enerģijas un dažkārt jāatsakās no izklaides vai atpūtas iespējām. Volejbols ir sporta veids, kurā jāiemācās tikt galā ar traumām, jābūt fiziski spēcīgam un aktīvam, tāpēc godalgota vieta sacensībās, kurās šogad piedalījās vairāk nekā 5000 skolēnu, ir pierādījums mūsu komandas meiteņu izturībai, talantam un gribasspēkam.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • trockis pikspika w

 • Daugavpils Centra vidusskolas skolēni Marina Gavriļenko (3.a), Romans Vasilis (3.b) un Elizabete Martirosjana (3.b) piedalījās pilsētas konkursā ,,Ciemos pie Čukovska”. Visi konkursa dalībnieki tika sadalīti trīs komandās, kurās tika iekļauts pa pārstāvim no katras skolas. Dalībniekiem vajadzēja minēt mīklas, viktorīnas, spēlēt spēles un sacensties atjautības uzdevumos. Pēc konkursa visi dalībnieki saņēma diplomus par piedalīšanos un saldas balvas.

  Paldies sākumskolas skolotājām J.Šnaiderei un N.Glušakovai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

 • Vēlies piedzīvot neaizmirstamus notikumus un īpašu vasaru?! Izvēlies vienu no 18 nometnēm.  Kopā vasaras nometnēs, 890 bērniem būs iespēja atpūsties, iegūt jaunus draugus un pavadīt laiku lietderīgi, iegūstot zināšanas.

  Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa informē, ka pieteikšanās uz bērnu un jauniešu vasaras nometnēm sāksies, sestdien, 2017. gada 8. aprīlī plkst. 10.00 mājas lapā jaunatne.daugavpils.lv sadaļā „Nometnes”.

  Nometnes jūnija mēnesī

  • Daugavpils Saskaņas pamatskola – 6-10 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils 15. vidusskola – 6-10 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils 9. vidusskola – 6-12 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils 10. vidusskola –  6-12 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils 13. vidusskola – 6-12 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils 12. vidusskola – 7-11 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils 16. vidusskola – 7-11 gadi (19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils logopēdiskā internātpamatskola - attīstības centrs – 7-14 gadi (14 diennaktis) – 134 EUR
  • BJC "Jaunība" – 8-13 gadi(19 dienas) – 87 EUR
  • Daugavpils Centra vidusskola (Teātra nometne) – 9-13 gadi (19 dienas) – 87 EUR

  Nometnes jūlija mēnesī

  • Daugavpils 10. vidusskola – 6-12 gadi (20 dienas) – 91 EUR
  • Daugavpils 13. vidusskola – 6-12 gadi(20 dienas) – 91 EUR
  • Daugavpils 16. vidusskola – 7-12 gadi (15 dienas) – 73 EUR
  • Daugavpils Vienības pamatskola – 7-12 gadi (20 dienas) – 91 EUR
  • Daugavpils Centra vidusskola – 9-14 gadi (20 dienas) – 91 EUR
  • Sporta bāze "DZINTARIŅŠ" (ar skautu un gaidu elementiem) – 9-14 gadi (14 diennaktis) – 124 EUR

  Nometnes augusta mēnesī

  • Daugavpils 9. vidusskola – 6-10 gadi(15 dienas) – 73 EUR
 • 31. martā Daugavpils Centra vidusskolas skolēni piedalījās konkursā ,,Mēs esam talantīgi”, lai atklātu savas īpašās spējas un prasmes plašākam skatītāju lokam – klasesbiedriem, skolasbiedriem, pedagogiem un vecākiem. Dalībnieku vidū bija skolēni no dažādām klasēm, un arī viņu rādītie priekšnesumi bija ļoti atšķirīgi: dažādu mūzikas instrumentu spēle, dziedāšana, dejas un akrobātiski vingrojumi, dzejas lasīšana, fotomāksla un lego.

  Žūrija atzinīgi novērtēja visus dalībniekus, jo skolēni bija gatavojušies un centušies, taču uz pilsētas konkursu ,,Mēs esam talantīgi” tika izvirzīti 8 priekšnesumi. Tie ir Gļeba Trocka (1.a) izpildītā ,,Jautrā dziesmiņa”, Iļjas Afanaseviča (3.b) radošo darbu prezentācija, Dominikas Kustovas(3.a) akrobātiskā etīde, Oļģerta Kezika (6.a) prezentācija ,,Lego”, Vitālija Sargsjana(6.b) romance roka stilā(klavieres), Annas Jadjalo un Ksenijas Abramovas (7.a) deja ,,Playing fith fire”, Anastasijas Gavriļenko un Laimas Unzules (9.a) deja ,,Cilvēkam, kas palīdz iemīlēt šo brīnišķīgo mākslu”, Arīnas Miglānes (10.a) austrumu deja.

  Lai izdodas arī turpmāk rast sevī jaunas talanta šķautnes un lai veicas pilsētas konkursā!

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • 23.aprīlī Centra vidusskolas 6.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Innu Lobanovu apmeklēja izstādi ,,Zinātne uz riteņiem” Daugavpils Universitātē. Izstādi organizēja zinātniskais centrs AHHAA, kas atrodas Tartu un ir lielākais un modernākais zinātniskais centrs Baltijas valstīs. Vispirms skolēnus sagaidīja robots Valli, ar kuru varēja nofotografēties, pēc tam skolēni apmeklēja aizraujošas meistarklases, viņi varēja apskatīt oriģinālus eksponātus, risināt dažādus atjautības uzdevumus, tādā veidā brīvi un nepiespiesti iepazīstoties ar praktisko fiziku, ķīmiju un anatomiju. Iegūtās zināšanas skolēni turpmāk varēs izmantot mācību stundās. Mājās viņi devās pacilātā noskaņojumā, turklāt bija iespējams pašiem izgatavot suvenīrus – lampu no lavas, oriģinālu zinātniskā centra reklāmu un daudz ko citu. Lūk, ko par izstādes apmeklējumu stāsta paši 6.b klases skolēni.

  Anastasija: ,,Varēja piedalīties dažādās meistarklasēs, konkursos, eksperimentos. Man iepatikās tas, kā izgatavo zobu pastu. Bija ļoti daudz putu…Tas bija jautri un interesanti.”

  Diāna: ,,Es izgatavoju lampu no lavas, bet citā darbnīcā salīmēju bezgalīgu kubu ar AHHAA reklāmu… Visvairāk man patika eksperimenti ar slāpekli un ūdeni. Es ilgi atcerēšos šos iespaidus.”

  Jaroslavs: ,,Man ļoti patika! Interesanti bija paskatīties uz apkārtējiem caur ,,burvju” brillēm. Ar vienām es visu redzēju zaļā gaismā, ar otrām cilvēki staigāja kājām gaisā, bet ar trešajām viss izplūda…”

  Prieks, ka mūsu pilsētā skolēniem ir iespēja aizraujošā un ļoti mūsdienīgā veidā iepazīties ar zinātnes pasauli un piedalīties pasaules izzināšanā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 19.aprīlī Daugavpils Krievu vidusskolā- licejā notika konkurss par amerikāņu rakstnieka R.Bretberija romānu ,,451 grāds pēc Fārenheita”, kurā piedalījāmies arī mēs, 12.a klases skolēni. Mums bija dota iespēja izlasīt šo romānu angļu valodā un apspriest romāna galvenās atziņas ar citu skolu pārstāvjiem. Mēs strādājām grupās, veidojām plakātus, sarunājāmies un prezentējām savas idejas.

  Šis pasākums sniedza mums jaunas zināšanas par rakstnieku R.Bretberiju un amerikāņu literatūru, kā arī attīstīja mūsu sarunvalodas prasmi. Pasākuma noslēgumā ASV vēstniecība uzdāvināja mums saldumus un grāmatas.

  12.a kl. skolēni Anna Taraskova, Romans Panfilovs

 • Šajā pavasarī par spīti vēsajam laikam Centra vidusskolas skolēni bija čakli un aktīvi Lielās Talkas dalībnieki. Sākumskolas skolēni sakārtoja skolas telpas un savus kabinetus, bet pamatskolas un vidusskolas skolēni devās sakopt skolas stadionu, lielveikala ,,Rimi” apkārtni, Stacijas ielu no dzelzceļa pārbrauktuves līdz lielveikalam ,,Depo” un Šuņupītes krastus. Šogad skolēni savāca ļoti daudz atkritumu – 67 maisus, kas liecina, ka diemžēl joprojām ir cilvēki, kas nevērīgi izturas pret apkārtējo vidi.

  Paldies skolēniem un klašu audzinātājiem par paveikto darbu! Būsim saudzīgi pret dabu, cienīsim citu paveikto darbu un dzīvosim zaļā, ekoloģiski tīrā vidē!

  Direktora vietniece audzināšanas darbā T.Zeiļa

 • Projekta „Samsung skola nākotnei” ietvaros mūsu skolas komanda izstrādāja „Pārmaiņu projektu”. Galvenais šī projekta mērķis: izveidot un uzturēt tiešsaistes izglītības platformu „Multimediju centrs” mācību materiāliem video formātos, kas palīdzēs uzlabot mācību procesu un ieviest inovācijas Daugavpils Centra vidusskolā. Vairāk par projektu var uzzināt, noskatoties video.

  Lai izveidotu mācību video sižetus, ir plānots izdomāt īpašu personāžu, kurš palīdzēs skolēniem mācīties.

  Vēlamies pateikties 1.-4. klašu skolēniem un viņu skolotājām par aktīvu piedalīšanos un radošo fantāziju. Pateicoties viņiem, jau ir izdomāti un izveidoti 9 personāži – mācību palīgi.

  Tagad 5.-12.klašu skolēnu uzdevums ir izvēlēties vispiemērotāko palīgu mācību procesā.

  Balsošana notiks klases stundās no 27.aprīļa līdz 3.maijam.

 • raddarb 2016w

  peld 2016w

 • 20.aprīlī Daugavpils Centra vidusskolas 5.-10. klašu skolēni sniedza labdarības koncertu ,,Pavasaris skan” Daugavpils sociālās aprūpes centrā Stropos, lai ar pavasarīgi līksmām dziesmām, dejām un dzejoļiem iepriecinātu vecos ļaudis. Mūsu skolēni ir pastāvīgi šī sociālā aprūpes centra apmeklētāji, katru gadu dāvina senioriem ziedošus augus, lai viņiem būtu par ko rūpēties un priecāties. Šajā tikšanās reizē mūzikas skolotāja Tatjana Pimenova izpildīja pašas komponēto dziesmu par Daugavpili, bet 10.a klases skolniece Anastasija Gluhova nolasīja vairākus savus dzejoļus. Tikšanās noritēja ļoti sirsnīgā, miera un labestības caurstrāvotā gaisotnē, un vecie ļaudis atzinīgi novērtēja mūsu skolēnu talantu un dāvāto prieku. Paldies skolēniem par atsaucību un skolas vecāku komitejas pārstāvei Marinai Pavlovai par atbalstu šī pasākuma norisē.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Pavasara pirmās nedēļas daudziem Daugavpils Centra vidusskolas audzēkņiem bija saistītas ar mākslu, dzeju un mūziku, jo skolēni labprāt iesaistījās Mākslas dienu pasākumos un kultūras dzīvē. 10.a un 11.a. klases skolēni kopā ar krievu valodas un literatūras skolotāju N.Kožanovu apmeklēja Daugavpils teātri un noskatījās izrādes ,,Apķērīga mīlniece” un ,,Otrais šāviens”, bet 21.maijā dosies uz teātri, lai redzētu leģendāro V..Šekspīra ,,Hamletu”.
  Pagājušajā nedēļā mūsu skolā viesojās Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas ,,Saules skola” audzēkņi, lai prezentētu savu mācību iestādi un demonstrētu interesantus, no papīra izgatavotus tērpus un cepures. Jāpiebilst, ka daudzi Centra vidusskolas skolēni apmeklē nodarbības ,,Saules skolā” un ar saviem radošajiem darbiem piedalās izstādēs un konkursos.

  18.aprīlī skolu apmeklēja Baltkrievu kultūras biedrības pārstāvji, kuri skolēniem pastāstīja par savas tautas kultūras tradīcijām, dejoja baltkrievu tautas dejas un dziedāja nacionālās dziesmas.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  • 26.05.2016. no 16.00 līdz 18.00
   mēru noņemšana skolas formai līgumu noslēgšana.
  • 25.08.2016. plkst. 17.00
   notiks nākamo pirmklasnieku vecāku sapulce.
 • 18.aprīlī Latgales Centrālajā bibliotēkā viesojās dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, lai iepazīstinātu Daugavpils skolu audzēkņus, literatūras skolotājus un citus lasītājus ar savu jaunāko grāmatu – autobiogrāfisko romānu ,,Pieci pirksti”. Tajā atspoguļotas piecgadīgas meitenes Lauras atmiņas par Sibīriju, uz kuru tika izsūtīta viņas ģimene, pastāstīts par atgriešanos Latvijā un pirmajiem iespaidiem par dzīvi šeit. Paralēli romāna fragmentu lasījumiem autore dalījās atmiņās par savā bērnībā piedzīvoto un pārdzīvoto, detalizētāk paskaidrojot dažu daiļdarba notikumu kontekstu. Sarunā ar M.Zālīti par viņas dzīvi un radošo darbību iesaistījās LNB Bibliotēku konsultatīvā centra projektu vadītāja Liega Piešiņa, uzvedinot autori uz atmiņām un pārdomām par būtisko un aktuālo Latvijas vēstures lappusēs un kultūras dzīvē. Tā kā M.Zālīte ir daudzu muzikāli dramatisku izrāžu un rokoperu libretu autore, viņa pastāstīja par sadarbību ar mūziķiem un nolasīja fragmentus no tādām populārām izrādēm kā ,,Kaupēn, mans mīļais”, ,,Sfinksa”, ,,Meža gulbji” u.c.

  Šo literāro pēcpusdienu apmeklēja arī Daugavpils Centra vidusskolas vecāko klašu skolēni. Jaunieši atzina, ka šī bija unikāla iespēja uzzināt ko vairāk par literāra darba tapšanas procesu, saistību starp autora dzīves pieredzi un daiļdarba vēstījumu. Tikšanās ar M.Zālīti kārtējo reizi apliecina, ka labs literārs darbs, autora personība spēj uzrunāt un aizskart kādu neapjaustu dvēseles stīgu.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • talka 2016w

 • Šī gada 8. aprīlī Daugavpils Centra vidusskolā notika tikšanās ar pārmaiņu projekta mentoru Lauri Lietavieti. Viņš piedalījās diskusijā ar mūsu skolas jauniešiem, kuri mācās vai plāno mācīties vidusskolā. Nedaudz ilgāk par pusstundu Laurim izdevās pārliecināt skolēnus turpināt mācības vidusskolā, sekot karjeras izvēlē savām interesēm, uzdrošināties realizēt biznesa idejas Latvijā. Kā piemēru mentors minēja firmas „Infogram” idejas realizāciju, kas izdevusies diviem jauniešiem no Latvijas.

  Skolēnus ieinteresēja, kas var palīdzēt realizēt un attīstīt biznesa ideju; vai ir nepieciešama izglītība un kāda; kā var atrast darbu; vai ir vērts piedalīties projektos u.c.

  Savukārt skolas komanda dalījās ar idejām un sasniegtajiem rezultātiem, apspriežot kopā ar mentoru pārmaiņu projekta vadlīnijas.

  No projekta „Samsung skola nākotnei” skola saņēma jaunas idejas, materiālus, atbalstu un iedvesmu darbam. Atļauju startēt Daugavpils Centra vidusskolas komanda saņēma februāra beigās, bet jau tagad izdevās realizēt ideju – izveidot platformu „Multimediju centrs”, ko varēs izmantot gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki. Direktors un komandas skolotāji izsaka pateicību savas skolas radošajiem skolēniem un skolotājiem par atbalstu un palīdzību, realizējot šo drosmīgo ideju!

  Pārmaiņu projekta komanda

 • Daugavpils Centra vidusskola var lepoties ar labiem skolēnu panākumiem sportā dažādās sacensībās pilsētā un valstī. Ļoti populārs skolā kļuvis volejbols, jo mūsu skolēni katru gadu piedalās Latvijas skolu komandu sacensībās volejbolā ,,Lāses kauss”, kurā kāda no skolas komandām savā vecuma grupā allaž iegūst godalgotas vietas. Arī šogad skolas meiteņu komandai (Tatjana Bogdanova, Karīna Filipenko, Anastasija Vorobjova, Diāna Mihailova, Evelīna Rutkovska, Valerija Lakizo, Miroslava Vilkova, Kristīna Borovska, Anastasija Tumanovska, Veronika Teležņikova) izdevās izcīnīt godpilno 2.vietu sacensībās ,,Lāses kauss 2016”, kas notika Rīgā š.g. 9.aprīlī. Komandas meitenes un sporta skolotājs Sergejs Forsjuks ļoti atzinīgi novērtēja turnīra organizāciju un mērogu. Īpašu emocionālu iespaidu uz komandu atstāja volejbola himnas atskaņojums, kā arī tas, ka pasākumu atklāja Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. Sporta nozīme veselīgas, stipras un mērķtiecīgas jaunās paaudzes audzināšanā ir īpaši svarīga, bet uzvaras vai godalgotas vietas plaša mēroga turnīros vairo ticību saviem spēkiem, nostiprina piederības izjūtu savai skolai un pilsētai, kas sniedz ievērojamu ieguldījumu jauno sportistu sagatavošanā un panākumu gūšanā.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

  lase 2016

 • Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments atgādina, ka pieteikšanās bērnu vasaras nometnēm sāksies šo sestdien, 2016.gada 16. aprīlī plkst. 10.00, Jaunatnes departamenta mājas lapā sadaļā „Bērnu nometnes” https://jaunatne.daugavpils.lv/lv/departaments/nometnes_registracija. Jaunatnes departamenta mājas lapā jūs jau varat iepazīties ar nometņu sarakstiem un to aprakstu.

  Lūdzam pievērst uzmanību, ka reģistrācija notiks priekš visiem vienlaicīgi. Vecākiem uzreiz būs zināms kādā nometnē bērns ir ticis un viņa turpmākās darbības, vai arī, ka bērns uz doto brīdi atrodas gaidīšanas rindā.
  Tiem vecākiem, kuriem nav iespējas reģistrēties elektroniski Jaunatnes departamenta mājas lapā www.jaunatne.daugavpils.lv 2016.gada 16.aprīlī plkst.10.00, tiks piedāvāta iespēja reģistrēties klātienē Jaunatnes departamentā (Saules ielā 5a)

  Taču atgādinām, ka reģistrācija notiks vienlaicīgi (gan klātienē, gan elektroniski)!

  Jautājumu gadījumā griezties pa tālruni 654 22309, mob. +371 20286679 (Edīte Ivanova – Vecākā jaunatnes lietu speciāliste)

 • Šī gada 5. aprīlī projekta “Samsung skola nākotnei. Jaunais skolēns” ietvaros notika ekskursija uz Daugavpils televīzijas uzņēmumu “Dautkom”. Skolēniem bija iespēja iegūt informāciju un iepazīties ar uzņēmumu, kas sniedz televīzijas un interneta pakalpojumus Daugavpilī.

  7.a klase kopā ar klases audzinātāju N. Kaļiņinu varēja vērot video filmēšanas procesu, apskatīt televīzijas studiju, montāžas un režisoru telpas, kur izdomā scenārijus, filmē video, veic montāžu un skaņas ierakstu.
  Skolēni izbaudīja filmēšanas radošo atmosfēru, pat piedalījās video sižeta filmēšanā ar profesionālo kameru televīzijas studijā.

  Pateicamies par sadarbību „Dautkom TV” darbiniekiem un projekta „Jaunais skolēns” skolas komandai par ekskursijas organizēšanu.

  Informāciju sagatavoja D.Aizpuriete

 • Šī gada biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija rīkotajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Pavasara gadatirgū 24. un 25.martā Rīgā piedalījās 236 mācību uzņēmumi no visas Latvijas, tajā skaitā arī divi Daugavpils Centra vidusskolas SMU, kuros darbojas 10.a un 11.a klases skolēni. Pirms šī pasākuma skolēniem bija iespēja izpētīt tirgus pieprasījumu un gūt komercdarbības pieredzi līdzīgos pasākumos savā novadā vai pilsētā.

  Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīst: ,,Prieks, ka ar katru gadu šī programma iet plašumā — tai pievienojas vairāk un vairāk skolu, un veidojas arvien jauni uzņēmumi. Līmenis tupina augt. Arī šogad, neraugoties uz to, ka tie ir skolēni, kas veido šos uzņēmumus, ir skaidrs, ka atsevišķi produkti jau tagad ir konkurētspējīgi reālajā tirgū.”

  Liels prieks, ka tik sīvā konkurencē vidusskolu grupā prestižo nomināciju ,,Uz zināšanām balstīts produkts” ieguva Daugavpils Centra vidusskolas SMU Digital Kitchen (11.a kl. skolēni Viktors Vradijs, Sergejs Lobanovs, Nikita Ziļs, Maksims Lociks). Komanda žūrijas vērtējumam piedāvāja Daugavpils cietokšņa un citus 3D modeļus.

  SMU vērtēšanu veica pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā tika pārstāvēta LR Saeima, LR Patentu valde, Banku augstskola, Biznesa augstskola “Turība”, RTU Rīgas biznesa skola, LU Ekonomikas un vadības fakultāte, Latvijas kokrūpniecības federācija, Swedbank, Latvijas valsts meži, Tele2 u.c. organizācijas.

  Nominācija Pavasara gadatirgū dod iespēju piedalīties Skolēnu mācību uzņēmumu finālā, kas notiks Rīgā 10.maijā. Vēlēsim veiksmi un daudzas radošas idejas mūsu skolas komandai. Paldies skolotājai – konsultantei Svetlanai Sargsjanei par ieguldīto darbu!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Lieldienas ir vieni no gaidītākajiem svētkiem, jo tās atnes sauli, gaismu un pavasari. Arī šogad mūsu skolēni aktīvi iesaistījās Lieldienām veltītajos konkursos, pasākumos un radošajās darbnīcās skolā un pilsētā. 7.b klases meitenes Tatjana Aleksejeva, Darja Luščika, Darja Vasile un Alisa Stjopina izveidoja krāšņu Lieldienu olu, kuru var aplūkot Rīgas ielā Lieldienu olu galerijā. Vairāku klašu skolēni kopā ar klašu audzinātajām devās ekskursijā pa Lieldienu noskaņās izrotāto pilsētu, lai aplūkotu ne tikai krāšnās Lieldienu olas, bet arī kārtīgi izšūpotos Vienības laukumā uzstādītajās šūpolēs. Ir tāds latviešu tautas ticējums, ka tiem, kas Lieldienu laikā daudz šūpojas, vasarā nekodīs odi. Tāpēc visiem, kuri nav paguvuši pašūpoties, ieteicams doties uz Vienības laukumu un labi pavadīt laiku.

  Aprīļa sākumā sākumskolas klašu skolēni devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos Lieldienu radošajās darbnīcās, bet pirmo klašu skolēni skolas aktu zālē varēja iet rotaļās, spēlēt spēles un piedalīties konkursos kopā ar Lieldienu zaķi.

  Arī citu klašu skolēniem bija iespēja piedalīties svētku pasākumā – paklausīties un pašiem lasīt dzeju par Lieldienām un pavasari. Visi aktīvākie pasākuma dalībnieki saņēma saldas dāvanas no Lieldienu zaķa.

  Lai Lieldienu gaišums un cerība iedvesmo mūs!

  Direktora vietniece audzināšanas darbā T.Zeiļa

 • rasnache latv olimp

 • Samsung Skola nākotnei” programma „Jaunais Skolēns” var kļūt par bāzi inovāciju ieviešanai Daugavpils Centra vidusskolā.

  Mūsu skolas komanda turpina aktīvu darbu „Samsung Skola nākotnei” programmā „Jaunais Skolēns”. Apmācību semināros iegūtās zināšanas tiek izmantotas, lai iedvesmotu skolotājus un skolēnus izmantot informācijas tehnoloģijas gan stundās, gan ārpusstundu pasākumos, veidojot skolas izglītības vidi un Multimediju centru. Jaunās zināšanas un prasmes tiek aprobētas konsultācijās un semināros.
  Pēc 2. moduļa nodarbībām tika izveidota paplašināta komanda, kas formulēja projekta vīziju, mērķi un uzdevumus. Pēc 3. semināra nodarbībām “Digitālo tehnoloģiju lietošana un to jēgpilna izmantošana” esam sapratuši, ka darbojamies pareizā virzienā. IT izmantošana mācību procesā motivē skolēnus paaugstināt sasniegumus un veicina viņu konkurētspēju.

  Komandas dalībniece Tatjana Baranovska

 • jd logo

  Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments informē, ka pieteikšanās uz bērnu vasaras nometnēm sāksies sestdien, 2016.gada 16.aprīlī plkst. 10.00 Jaunatnes departamenta mājas lapā jaunatne.daugavpils.lv sadaļā „Bērnu nometnes”. Jāpievērš uzmanība, ka reģistrācija notiks priekš visiem vienlaicīgi, līdz ar ko vecākiem uzreiz būs zināms kādā nometnē bērns ticis un viņa turpmākās darbības, vai arī, ka bērns uz doto brīdi atrodas gaidīšanas rindā.

  Pielikumā: plašāka informācija

 • jefimova kr olimp

 • Aprīļa nogalē Centra vidusskolas pašpārvaldes locekļi, kā arī 10.a klases skolēni tikās ar Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas vadītāju Olgu Tolmačovu. Šīs tikšanās mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar nākotnes perspektīvām pilsētā, plānotajiem uzdevumiem kultūras, infrastruktūras, rūpniecības attīstībā. Tika runāts par to, kādam jābūt mūsdienīgam cilvēkam, kādas profesijas, prasmes un iemaņas nepieciešams apgūt jauniešiem, lai veiksmīgi iekļautos mūsdienīgajā dzīves ritmā un spētu atrast sev piemērotu nodarbošanos. Skolēni saņēma bukletus par pilsētas attīstības prioritātēm, izglītības iespējām mūsu pilsētā, kā arī ieguva informāciju par tuvākajiem nozīmīgākajiem pasākumiem. Pēc šīs tikšanās jaunieši atzina, ka bija interesanti uzzināt par nākotnes projektiem, to nozīmi pilsētas un visas Latgales attīstībā. Visi, kas aktīvi iesaistījās sarunā un spēja atbildēt uz jautājumiem par aktualitātēm mūsu pilsētā, saņēma ielūgumus uz džeza festivāla ,,Jazz Joy Spring 2015" koncertiem.

  Cerēsim, ka plāni un projekti tiks veiksmīgi realizēti un mūsu jaunieši savu ,,Laimes zemi" nemeklēs citviet pasaulē, bet atradīs tepat, savās mājās!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 •  

   

   

  hor 2pakape 2015

 • 2015.gada.27.aprīlī notika pilsētas pasaku konkurss, veltīts Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai.

  Konkursa mērķi:

  • radīt skolēnos vēlmi un interesi izteikt savas domas un jūtas;
  • atklāt savas radošās spējas, sasaistīt ar apgūtajām zināšanām;
  • rosināt skolēnus savas jūtas un pārdomas atspoguļot pasakā.

  Mūsu skolu konkursā pārstāvēja četri skolēni. Labākie skolēnu darbi tika publicēti pasaku krājumā.

  Liels paldies mūsu skolas audzēkņiem par radošumu un aktivitāti!

  Liels paldies skolotājiem konsultantiem Darjai Savickai un Jevgeņijai Bendorjusai.

 • No šī gada 19.aprīļa līdz 24. aprīlim Daugavpils Centra vidusskolas skolotāju un skolēnu delegācija viesojās Rumānijā, realizējot Comenius starptautiskā projekta „Explore it in the way before it fades away" 4. posmu. Šajā noslēdzošajā braucienā piedalījās projekta koordinatore N.Kaļiņina un angļu valodas skolotāja A. Truskovska, bioloģijas skolotājas G.Uzlova un T.Baranovska, 8. a klases skolēni A.Grigorjevs un J.Baranovska, 9.a klases skolnieks M. Orlovskis un 12.a klases skolniece I.Rumjanceva..

  20. aprīlī projekta dalībnieki iepazinās ar Rumānijas galvaspilsētu Bukaresti, kas savieno sevī gan jauno un veco, austrumus un rietumus, greznību un trūkumu. Šī pilsēta pārsteidza ar savu parku zaļumu un puķu dobju krāšņumu. Nozīmīgākais kultūras objekts ir Parlamenta pils - daudzfunkcionāla ēka, kurā strādā Rumānijas Parlaments. Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā ir rakstīts, ka tā ir pasaulē lielākā un dārgākā, kā arī smagākā administratīvā ēka no marmora un citiem Rumānijas iežiem. Šī pilsēta ir slavena arī ar Botānisko dārzu, kura nosaukums ir saistīts ar tā dibinātāju – ainavu dizaineru Dimitriju Bandzu. Tajā audzē tūkstošiem Rumānijas reto un unikālo augu, tur ir bagātas dārza rožu šķirņu un tropisko augu kolekcijas.

  Nākamajā dienā projektu grupu iepazīstināja ar pazīstamiem vēsturiskajiem objektiem, pasaulslavenā Konstantīna Brancuši memoriālo ansambli, Tismana pareizticīgo klosteri, kā arī dabas objektiem – Ponoare alu un dabiski izskaloto tiltu God's Bridge.

  Trešdienā (22.aprīlī) tika organizēts brauciens pa Donavu. 3 stundu ilgais ceļš pagāja nemanāmi, jo gar upes krastiem atrodas brīnumaini skati - kalni, ciemati, Decibala skulptūra kalnos, tilti. Lai iepazītos ar endēmajiem augiem un to aizsardzību, projekta dalībnieki devās ekspedīcijā uz Ciucanul Mare klinti, no kuras paveras gleznains skats uz Donavas klinšaino, krāšņo krastu tur sastopamajām reto augu sugām.

  Apkopojot visu novēroto un padarīto gan Rumānijā, gan savās valstīs, partnerskolu komandas prezentēja savas krāsainās zīmējumu grāmatas un zinātniski populārās grāmatas par sava reģiona endēmajiem un retajiem augiem, bet koordinatori piedalījās preses konferencē.

  Skolēniem bija lieliskā iespēja attīstīt pētnieciskās prasmes - fotografēšanu, biotopu izpēti, endēmisko augu noteikšanu, kā arī uzlabot komunikācijas prasmes un angļu valodu. Šajā braucienā skolas delegācijai tika piedāvāta unikālā iespēja iepazīties ar Rumānijas dabas resursiem, augu valsts īpatnībām, šī reģiona ekoloģisko un kultūras vidi.

  Informāciju sagatavoja projekta koordinatore Nataļja Kaļiņina un bioloģijas skolotāja Tatjana Baranovska

 • ,,Ikvienam roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek."

  (Rainis)

  Lielās Talkas ietvaros Daugavpils Centra vidusskolas skolēni kopā ar pedagogiem sakopa teritorijas skolas stadiona apkārtnē un citur pilsētā – Stropu estrādē, Latgales zoodārza apkārtnē, Daugavas ielas teritorijā pie Daugavpils Cietokšņa. Pēc bioloģijas skolotājas Tatjanas Baranovskas un viņas audzēkņu iniciatīvas šogad tiks sakopti arī Cietokšņa kazemāti, kuros mīt Baltijā lielākā sikspārņu kolonija. Zinātniski pētnieciskā darba ietvaros, lai realizētu praktisko daļu, tiks izpētītas un uzlabotas sikspārņu ziemošanas vietas. Kā visām dzīvām būtnēm, arī sikspārņiem atkritumi ir kaitīgi, īpaši to aizdegšanās gadījumos. Tika noskaidrots, ka mūsu skolēnu aktivitātes kazemātos ,,lidojošajām pelēm" netraucēs, jo šie dzīvnieki ir jau pamodušies no ziemas miega. Tā kā kazemāti ir arī tūristu iecienīta vieta, tad to uzturēšana kārtībā ir ļoti nepieciešama.

  Lielās Talkas mērķis ir panākt, lai Latvija savā simtgadē būtu tīrākā un sakoptākā valsts pasaulē. Tas iespējams, pateicoties godprātīgam un nopietnam darbam ne tikai Lielajā Talkā, bet arī atbildīgai attieksmei pret apkārtējo vidi ik dienu un ikvienā vietā, kur atrodamies. Pēc daudziem gadiem, kopš sākām piedalīties Lielajā Talkā, varam secināt, ka ar katru gadu savācamo atkritumu ir kļuvis mazāk, kaut diemžēl joprojām ir cilvēki, kas neciena citu darbu un atstāj pēc sevis ,,pierādījumus" savam izlaidīgajam dzīvesveidam.

  Visi, kas piedalījušies Lielajā Talkā, apzinās, cik resursu jāpatērē apkārtējās vides sakopšanai, un ir liels gandarījums par bērniem un jauniešiem, kas ar entuziasmu iesaistās šajā pasākumā.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Šī gada 10.aprīlī J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā notika konkurss pilsētas 4. klašu skolēniem „ Lieldienu zaķu simpozijs".

  Mūsu skolu pārstāvēja 4.b klases komanda ar audzinātāju N. Hozjainovu. Bērni varēja piedalīties dažādās stafetēs: „Olu apgleznošana", „Olu  kaujas", „Olu ripināšana", Lieldienu zīmējums". Komandām mājās vajadzēja izveidot klases vizītkarti. 4. b klases komanda veiksmīgi tika galā ar šo uzdevumu un prezentēja savu veikumu. Daniils Lavs piedalījās „ Zaķu parādē".

  Spraigā un radošā cīņā mūsu skolas komanda ieguva godpilno 1.vietu pilsētā!

  Paldies vecākiem, kuri palīdzējā veidot maskas, kostīmus, atbalstīja savus bērnus pasākumā.

  4.b klases audzinātāja N.Hozjainova

 • Pirmdien starpbrīžos mūsu skolas gaiteņos un kabinetos viesojās multiplikācijas filmu varoņi Pele un Runcis, kurus atveidoja Centra vidusskolas dramatiskā pulciņa dalībnieki. Viņi tikās ar sākumsskolas klašu skolēniem, apmainījās rokasspiedieniem un pieklājības frāzēm, uzzināja, kas skolēniem patīk, novēlēja viņiem panākumus mācībās, jaukus un interesantus starpbrīžus, draudzīgus klases un skolas biedrus. Skolēni labprāt fotografējās ar šiem multfilmu varoņiem, daudz smaidīja un sarunājās. Kaķa un peles draudzība bija atgādinājums tam, ka, neraugoties uz atšķirībām, vajag cienīt vienam otru, dzīvot saticīgi, justies laimīgiem un vairāk smaidīt.

  Direktores vietniece audzināšanas darbā T.Zeiļa

 • 17.aprīļa vakarā Daugavpils Centra vidusskolā notika konkurss ,,Mis un Misters 2015", kurā piedalījās mūsu skolas skolēni Jekaterina Oreha (9.a kl.) un Kristofers Ticsons (9.b kl.), Sabīne Savicka (8.b kl.) un Armands Jakubovskis, Anastasija Azarova un Iļja Ziskins (10.a kl.), Jekaterina Truboviča (10.a kl.) un Andrejs Jedigarjevs (11.a kl.), Anna Taraskova un Rihards Ušals (11.a kl.). Zālē visas vietas bija aizņemtas, jo atbalstīt konkursantus bija ieradušies vecāki, draugi, skolotāji, klasesbiedri un skolas absolventi. Konkursa dalībnieki dejoja valsi, moderno deju un polonēzi, kurai tērpus bija veidojuši mākslas koledžas ,,Saules skola" audzēkņi.

  Kankursā katrs pāris prezentēja ne vien savu dejotprasmi, bet arī citus talantus, intereses un erudīciju, par ko izpelnījās skatītāju uzslavas un aplausus.

  Žūrija ,,Mis un Misters 2015" titulu piešķīra Annai Taraskovai un Rihardam Ušalam,  bet nominācijai ,,Mis un Misters Skatītāju simpātija" tika izvēlēti Anastasija Azarova un Iļja Ziskins. ,,Mis un Misters Oriģinalitāte" titulu ieguva Jekaterina Truboviča un Andrejs Jedigerjevs, ,,Mis un Misters Elegance" – Jekaterina Oreha un Kristofers Ticsons. Nominācijai ,,Mis un Misters Stils" tika izvēlēti Sabīne Savicka un Armands Jakubovskis.

  Kā atzina konkursa dalībnieki un skatītāji, šis pasākums spēja saliedēt, radīt piederības sajūtu skolai. Konkursantiem bija lieliska iespēja apgūt klasiskās dejas pamatelementus.

  Visi konkursa dalībnieki guva pozitīvas, pacilājošas emocijas, ka arī saņēma balvas – biļetes uz kinoteātri un dāvanu kartes.

  Apsveicam uzvarētājus un vēlam veiksmi visiem dalībniekiem arī turpmāk!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 17.aprīlī skolā notika ,,Lietišķā stila diena", kurā piedalījās 1.-12.klašu skolēni un pedagogi. Šī pasākuma mērķis bija palīdzēt skolēniem veidot priekšstatu par to, kāds apģērbs, apavi un aksesuāri  ir piemēroti šim stilam un kādās dzīves situācijās tas būtu jāievēro. Tāpat tika runāts arī par lietišķo saskarsmes stilu. Kā noskaidrojās, šī diena skolēnos izraisīja lielu interesi un atsaucību, vairāki pat izteica vēlmi arī turpmāk uz skolu ierasties lietišķā stila apģērbā, jo tas palīdz komunikācijā ar skolotājiem, disciplinē un pat ceļ pašapziņu.. Īpaši jāuzteic 4.a, 5.a un 8.b klases skolēni par lietišķā stila izpratni un gaumīgi saskaņoto apģērbu!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Apsveicam Centra vidusskolas kori ar panākumiem koru skatē ,,Ceļā uz Dziesmu svētkiem”!

  Vēlam veiksmi un panākumus novada skatē!

  Paldies kora vadītājai T.Pimenovai!

 • 12.aprīlī Latviešu kultūras centra Baltajā zālē notika bērnu mūzikas albuma ,,Do-mi-sol" prezentācija. Tajā tika iekļautas Daugavpils mūzikas autoru dziesmas, starp kurām ir arī Tatjanas Pimenovas sacerētā dziesma ,,Mārīte", kuru izpildīja mūsu skolas 4.a klases ansamblis ,,Jautrais maestro" (E.Mukāne, J.Skrupska, A.Andrejeva, D.Loginovs, K.Amirova). Dziesmas vārdu autors – Daugavpils dzejnieks S.Volodjko.

  Milzīgs paldies skolotājai T.Pimenovai par labvēlību, radošo darbu ar mūsu bērniem un dvēseles skaistumu!

  4.a klases skolēnu vecāki

 • 16.aprīlī  plkst.17.30.  202.kab. notiks «Vecāku klubiņa» kārtējā  nodarbība.

  Nodarbības tēma: Katram skolēnam labvēlīga vide.

  Nodarbības kārtība:

  1.    Muzejs. Skolas vēstures lappuses.

  2.    Klašu audzinātāju sadarbības formas ar vecākiem.

  3.    Drošības jautājumi vasaras brīvdienās (uzstājas A .Davidovs, pašvaldības policijas pārstāvis).

  Tiek laipni gaidīti visi vecāki!

 • Daugavpils Centra vidusskolas skolēni bija aktīvi un ieinteresēti Lieldienu svinētāji savā skolā un pilsētā. Vispirms tika sagatavoti krāsaini un dzīvespriecīgi Lieldienu dekori ar zaķiem, krāsainām olām, izplaucētiem zariem un zīmējumiem. Bija prieks vadīt stundas skolas klašu telpās, tās visas bija gaumīgi noformētas, arī skolas gaiteņi bija krāšņi izrotāti. Vizuālās mākslas skolotāja Olga Asačova kopā ar saviem audzēkņiem piedalījās konkursā-akcijā ,,Košākā Lieldienu ola", kuru organizēja Daugavpils Dizaina un mākslas koledža ,,Saules skola" sadarbībā ar pilsētas vispārizglītojošajām skolām. Mūsu skolēni konkursam sagatavoja divas krāšņas Lieldienu olas, kuras varēja aplūkot Olu galerijā Rīgas ielā. Pēc stundām skolēni kopā ar klašu audzinātājiem un vecākiem devās Lieldienu ekskursijā pa pilsētu –  izvēlējās un nobalsoja par Olu galerijas košāko olu, apmeklēja Vienības laukumu, lasīja dzejoļus par Lieldienām un pavasari un visbeidzot kārtīgi izšūpojās.

  Paldies radošajai mākslinieku komandai par brīnišķīgo Lieldienu noskaņas radīšanu pilsētā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 •  Vēja šūpoles augšā un lejā

  Līdz pat galotnei sirdi nes līdz.

  Lai caur Lieldienu gaismu no jauna

  Atkal dāvāts tiek cerību rīts.

 • Pirmā Lielā Talka visā Latvijā tika organizēta 2008.gada septembrī par godu Latvijas valsts 90. dzimšanas dienai. Kopš tā laika šī tradīcija ir nostiprinājusies un ieguvusi atsaucību Latvijas iedzīvotāju vidū. Arī Centra vidusskolas skolēni un pedagogi šo gadu laikā ir aktīvi iesaistījušies savas skolas, pilsētas un novada teritorijas sakopšanā un labiekārtošanā. Ir strādāts Daugavpils cietoksnī, pie Daugavas krastiem pilsētā un Daugavas lokos, Latgales zoodārzā, Brāļu kapos, Esplanādē un citviet pilsētā. Pēdējo gadu laikā mūsu skolēni visvairāk piedalās Stacijas ielas un tai piegulošo teritoriju sakopšanā posmā no dzelzceļa pārbrauktuves līdz veikalam ,,Depo". Arī šogad lielākā daļa skolēnu strādāja šajā teritorijā, tika sakopti laukumi un stāvvietas, kā arī upes krasti. Savukārt 11.a klases skolēni strādāja Daugavpils cietokšņa teritorijā, 5a klase sakopa skolas stadionu, bet 5.b klase – Latgales zoodārza apkārtni. Šogad talkā piedalījās arī sākumskolas klašu audzēkņi, kuriem tā bija arī klases stunda par apkārtējo vidi un ekoloģiju, jo klašu audzinātāji viņiem stāstīja par sakoptas vides nozīmi un atkritumu šķirošanas nepieciešamību. Jāatzīmē, ka mazie talcinieki bija labi ,,ekipēti" – ar darba cimdiem, piemērotu apģērbu, cepurēm. Paldies jaunāko klašu skolēnu vecākiem par ieinteresētību un iniciatīvu veiksmīgā talkas norisē.

  Viena no Lielās Talkas idejas autorēm rakstniece Anna Žīgure ir rakstījusi: ,,Latvija ir tik liela, lai mums visiem pietiktu vietas, kur dzīvot un augt nākamajām paaudzēm. Latvija ir tik maza, lai mēs visi kopā spētu tai atdot tīras valsts slavu. Talkas jēga ir kopīgs darbs, kas veicas labāk un priecīgāk, nekā vienam darot."

  Kā atzina daudzi talkas dalībnieki, īpaši paši mazākie,  patiešām ir gandarījuma sajūta par paveikto darbu un prieks par sakopto vidi.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Kur koki aug visstaltākie?

  Kur mākoņi visbaltākie?

  Kur putni dzied visskaļāk?

  Kur zāle zeļ viszaļāk?

  Dzimtenē.

  (P.Brūveris.)

  Saulainus, gaišus un priecīgus Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkus!

   

  4maijs 2014

 • 2014.gada 28.aprīlī sumināja pilsētas pasaku konkursa, veltīta Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai, uzvarētājus. Mūsu skolas audzēkņi godam izcīnīja augstas vietas.

  Apsveicam 5.a klases skolēnu Denielu Mihno ar iegūto 1. vietu un Denisu Ivbuli, 4.b klases skolēnu , ar iegūto 2. vietu.

  Paldies skolotājiem - J. Bendorjusai un S. Skrupskai.

  Deniels Mihno, 5.klase

  Daugavpils Centra vidusskola

  Skolotājs-konsultants - Jevgeņija Bendorjusa

  Они нас приручили, или Мы в ответе за тех, кого приручили.

  Сказки я люблю. Даже очень люблю. Люблю их слушать, но особенно сочинять. Вот только стал я замечать, что современные сказки уже другие. Мне надоела фантастика, вымышленные герои. Кто-то возмутится и скажет: «Да без этого нет сказок!» Я не буду спорить и расскажу вам свою сказку. А сказывает моя сказка о том, что чудесные помощники живут рядом с нами. Все испытания, которые положены в традиционной сказке, происходят с нами и в жизни. Устраивайтесь поудобней и слушайте!

  У меня есть кошка. Она самая лучшая в мире, самая красивая, самая умная, самая, самая, потому что она  моя. И я очень люблю свою кошку. И вот однажды я задумался. Ведь сказочные герои всегда задумываются над своими поступками, над своим выбором. Вот и я задумался.

  - Что мы знаем про кошек?- задавал я себе вопрос.

  - А любят ли кошки нас, людей? Может они в нас вовсе и не нуждаются? Чем мы, люди, их лучше?- звучали в ответ другие вопросы.

  Вообще людей, которые хорошо разбираются в котах, гораздо меньше, чем котов, которые хорошо разбираются в людях. Искусству управления своими хозяевами кот учится с раннего детства. Он неустанно изучает наши повадки, находит и запоминает наши слабые места. Похоже, что вся накопленная котом информация отправляется потом в генетическую память всего кошачьего племени. Каким образом это происходит? Как коты вообще общаются между собой? Всё загадка. И эта загадка будет покруче той, что в сказке! Вот, например, мяуканье и мурлыкание котов не есть средство межкотовой коммуникации, потому что оно, мяуканье это, предназначено не для четвероногих собратьев, а исключительно для людей.

  С недавних пор я стал хозяином  кошки, и это меня ко многому обязывает. Я должен совершать важные поступки, совсем как в сказке. Я должен следить, чтобы кошка всегда была плотно накормлена, чтобы в ванночке у неё был чистый песок. Но это только самая малость. Ещё мне пришлось..... Вы думаете, я скажу, что пришлось драться с драконом? Нет! Мне пришлось научиться спать исключительно животом вверх, чтобы кошке было, где устроиться на ночь. А играя на компьютере, я научился обходиться без клавиатуры, потому что кошка любит сидеть на клавиатуре.

  У моей кошки есть несколько прав. Право стягивать на пол всё, что свисает со столов и полок. Право карабкаться  по занавескам. Право выдёргивать из горшков любую растительность, включая кактусы. Право точить когти обо все подходящие поверхности. Право сидеть на свежевыглаженном белье.

  Кошке можно объяснять всё, что угодно, но она вас не поймёт. Её невозможно заставить выучить самые простые слова человеческой речи, но попробуйте как-нибудь на кухне невзначай сказать слово «тунец» или даже «вискас» и вы увидите, с какой скоростью она примчится к вам из самой дальней комнаты. Моя кошка никогда не скажет мне: «Эй, парень, да тебе пора на диету!» Она, напротив, всегда поддержит меня и составит компанию на кухню. Я её обожаю!

  И тут я понял, что это они, коты, приручили нас. Это мы, люди, нуждаемся в них, а они отвечают нам взаимностью. Каждое утро кошка будит меня своим шершавым языком. Нет, не потому, что она за ночь соскучилась или переживает, что я опоздаю в школу. Она просто хочет есть.

  Да, коты - очень важные члены общества, никто и не спорит. Может даже это нам повезло, что они  с нами. Чудесные сказочные помощники сегодня уже не живут в избушке у Бабы-Яги. Они едят современную еду из супермаркета, спят на китайском коврике, грызут искусственные витамины, им делают прививки и даже шьют для них одежду. Только суть не в этом. Суть в том, что чудесными они и остались, ведь их роль - помогать, спасать, учить. Задумайтесь на минуту - зачем вы заводите кота!? Вы в лесу? Вам грозят злые силы? Вас прогнала из дома злая мачеха? Тогда, может быть, всё дело в верном друге, любви и ласке, которых так не хватает и маленьким и большим?! Вот вам и сказочная награда герою за все трудности испытаний!

  Дом, в котором можно совершенно спокойно оставить на столе кусок колбасы, а на диван бросить только что выстиранные и выглаженные брюки, положить на полку фотоаппарат со свешивающимся ремнем, дом, в котором занавески крепко держатся на карнизах, а углы кресел и диванов не разодраны когтями, дом, в котором по всем углам не катаются клубки кошачьей шерсти,- это дом, в котором не хватает чего-то очень-очень важного, родного и любимого.

  Заслушались? Значит, сказка получилась! Обычно в конце сказки говорится: «Сказка вся, боле врать нельзя». А я и не врал. Я вам правду рассказал.

   

  Deniss Ivbulis

  4.b klase

  Daugavpils Centra vidusskola

  Skolotāja-konsultante: Svetlana Skrupska

  Как гуси лису проучили

  Жили у бабуси
  Два весёлых гуся,
  Один – серый,
  Другой – белый,
  Два весёлых гуся.

  И уж очень эти гуси любили пошалить. То в канаве спрячутся, то в лес убегут, то в тазик залезут. Стоит только бабусе налить воды в таз, чтобы бельё  прополоскать, а они уж тут как тут! Сидят, гогочут. Представляют себя  капитанами корабля.

  - Отдать швартовый! Га - га - га!  - кричит один.

  -Есть, мой га-га-капитан! - отвечает другой.

  Но хозяйка на них не сердилась, потому что уж очень сильно их любила. Иногда вечером сядет бабуся на скамеечку и затянет песню любимую, а гуси тут же, ходят вокруг неё, гогочут, подпевают.

  Но вот как-то повадилась к  ним в курятник лиса. И каждую ночь по курице уносила. А потом  и до гусей добралась. Схватила она Белого за лапу,  но Серый не растерялся. Ущипнул рыжую прямо за нос! Такого лисица не ожидала. Разинула пасть, а гусь и вырвался. И давай они оба гоготать, воровку щипать! От шума такого хозяйка проснулась. Ничего не оставалось лисе, как вернуться в лес ни с чем. 

  Утром весь двор только и говорил о ночном происшествии. Серый и Белый, гордо задрав клювы, расхаживали по двору. Но к вечеру «храбрые» гуси приуныли, потому что понимали, лиса ещё вернётся.

  И стали они решать, как же это рыжую плутовку от двора отвадить. Решили устроить для неё ловушку. Прямо в сарае, где обычно ночевали гуси, вырыли большую яму. В этом им помог поросёнок Хрюшкин. Застелили её ветками да соломой. Получилась замечательная ловушка! Перед этой ямой улеглись гуси. И в ожидании лисы, незаметно для себя, уснули.

  А бабуся, беспокоясь  за  своих гусей и боясь, что лиса их утащит, решила на ночь принести их в дом. И так получилось, что попала в эту самую ловушку. От шума все проснулись. И лисе, которая в это время подбиралась к сараю, снова пришлось убежать.

  На следующий день, гуси, пытаясь загладить свою вину перед  хозяйкой, выщипали все сорняки в огороде! И бабушка их простила.

  Вечер провели весело. Бабуся пела свои любимые песни, а гуси подпевали.

  Когда хозяйка ушла в дом, гуси стали готовиться к встрече с лисой. Они принялись мастерить чучело.  Нужно было так напугать лису, чтобы она больше никогда не появлялась  у них во дворе! В ход пошли вёдра, грабли, старые мешки. В общем, всё, что смогли найти в сарае. Результатом гуси остались довольны. Перед ними стояло настоящее чудовище!

  Этой ночью наши герои решили не спать. Они были настроены проучить лису! Ждать долго не пришлось.  Как только в доме погас свет, на дорожке появилась лиса. Она бесшумно пробралась к сараю.  Дверь была не заперта, но лисицу это не насторожило, а только развеселило.  И в этот момент, освещённого лунным светом, она увидела.... страшного зверя. Это было чудовище с острыми клыками, огромными светящимися глазами и длинным извивающимся хвостом. Зверь издавал жуткие звуки.

  От страха лисица не знала, куда бежать. Она с ужасом металась по сараю. Наконец, найдя выход, бросилась наутёк. С тех пор её не видели.

  А два весёлых и храбрых гуся по-прежнему живут у бабуси. Иногда шалят и прячутся от хозяйки. А по вечерам устраивают концерты.

 • 2014.gada 23. aprīlī Daugavpils Centra vidusskolas skolēni viesojās Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas centrā. Tādas tikšanās jau kļuvušas par labu tradīciju. Šoreiz skolēni sadarbībā ar pilsētas Sarkanā Krusta organizāciju sagatavoja jautru Lieldienu koncertu ar skanīgām dziesmām un ritmiskām dejām. Mazos dalībniekus koncertā pavadīja mūzikas skolotāja Tatjana Pimenova. Lieldienu pantiņi, mīklas un ticējumi, Lieldienu zaķīši ar dāvanu groziņiem-viss organiski savijās pasākuma scenārijā. Klauni košos kostīmos priecēja skatītājus. Savu radošo priekšnesumu viņi sagatavoja skolas teatrālajā pulciņā Tamāras Zeiļas vadībā .Pasakumā piedalījās jaunāko klašu skolēni. Katru gadu labdarības koncertos piedalās arvien jauni skolas talanti. Īpaši priecē, ka vecāko klašu skolēni paliek uzticīgi labdarības darbam jau vairāku gadu garumā. Mēs sirsnīgi pateicamies Aleksandram Gibovskim, Natanielam Rasnačam, Aļonai Didenko, Annai Graudiņai, Anastasijai Bespalovai. Dāvāt sirds siltumu, cerību un prieku- tas ir cēls darbs. Iespējams, mazos talantus nākotnē gaida liela skatuve, bet savu pirmo un ļoti pateicīgo klausītāju viņi sastapa šeit, veco ļaužu pansionātā. Skolēni pamanīja vērīgas acis, ar kurām pansionāta iemītnieki skatījās uz viņiem. Pamanīja asaras, skumjas, smaidu sejās, pamanīja tulznainās rokas, kas aplaudēja dziesmu laikā. Visu pamanīja mazie dalībnieki un saprata, ka lielākā laime ir nest prieku citiem. Patīkami bija dzirdēt senjoru pateicības vārdus. Tādas tikšanās paliek atmiņā uz ilgu laiku.

  Visi koncerta dalībnieki pateicās Daugavpils pensionāru centra iemītniekiem, centra administrācijai par viesmīlību un sirsnīgiem vārdiem.

  Materiālu sagatavoja pasākuma dalībniece,  Centra vidusskolas skolotāja Jevgeņija Bendorjusa.

 • 16.aprīlī Daugavpils 9.vidusskolā notika audzināšanas jomas metodisko izstrādņu konference – ideju krātuve ,,Es daru tā", kurā savā pieredzē dalījās arī mūsu skolas klašu audzinātāji, karjeras speciālists un sociālais pedagogs. Jevgenija Bendorjusa iepazīstināja pilsētas kolēģus ar tēmu ,,Līderu skola",  Teresa Kovale dalījās pieredzē par konkursu pilsētas skolēniem "Jautrie matemātiķi", bet Ingrīda Karašova un Gaļina Uzlova pastāstīja par tēmu ,,Skolēnu pašizziņas un pašapliecināšanās attīstīšana veselības veicināšanas klases stundās".

  Savukārt karjeras speciāliste Rita Vasiļonoka un sociālā pedagoģe Gaļina Ostrovska piedalījās darba grupās, kurās tika apspriesti humānās pedagoģijas jautājumi.

  Par pieredzes popularizēšanu visas mūsu skolas pārstāves saņēma Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes pateicības rakstus.

  Paldies mūsu skolotajām par radošo un atbildīgo darbu!

 • Lieldienas ir pavasara svētki, kas vēsta par atmodu dabā un cilvēku sirdīs. Līdz ar pirmajiem pavasara ziediem un siltajām dienām arī cilvēkos uzplaukst krāšņais cerību zieds, kas apliecina ticību labajam un skaistajam.

  Par gaidāmajiem svētkiem mūsu skolā liecina skaistie Lieldienu zīmējumi un dekori, par kuriem ir parūpējušies pamatskolas klašu skolēni. Darbos jaušama oriģināla pieeja, labestība un gaišums. Īpašs paldies par ieguldīto darbu jāsaka 1.a un 1.b klases skolēniem un viņu vecākiem.

  Lieldienas jau no seniem laikiem ir bijuši tautā ilgi gaidīti un iemīļoti svētki, jo sākas ražīga un intensīva darba periods, tāpēc šo svētku svinēšanā atspoguļojas tautas centieni un vēlme veicināt zemes auglību, ražas bagātību un saticīgu dzīvi. Ir daudzi ticējumi par to, kas jādara Lieldienu rītā un visu svētku norises laikā, lai piesaistītu veiksmi un panākumus.

  Lieldienās ir jāmainās ar olām, lai visu gadu labi klātos.

  Lieldienu rītā esot agri jāceļas, lai vienmēr varētu visu paspēt un daudz izdarīt.

  Kas Lieldienu rītā no šķūņa skaidiņas salasa un mājās noglabā, tam būšot daudz naudas.

  Kas Lieldienās pirmais iziet no mājas, tam viss izdosies labāk par citiem.

  Ja Lieldienu rītā apēd divpadsmit dzērvenes, tad būs laba veselība un skaistums visu gadu.

  Kas Lieldienu rītā muti pret sauli tekošā ūdenī mazgā un atnes šādu ūdeni mājās, tam nekādas nelaimes un slimības nedraud.

  Ja meita kādam puisim Lieldienās dāvina tikai divas olas, tas nozīmē, ka viņai šis puisis diez ko nepatīk, bet, ja veselas piecas, tad viņa gaida bildinājumu.

  Apēsto Lieldienu olu čaumalas nedrīkst nomest zemē vai zem kājām, tad mājās nebūs saticības. Olu čaumalas jādod vistām, lai tās labi dētu.

  Ola ir Lieldienu simbols, ar to saistās visas dzīvības noslēpums un brīnums, tāpēc godināsim Lieldienu svētkus ar pašu krāsotām olām un dāvāsim prieku viens otram!

   

  liel14

 • Šī gada 5.aprīlī tirdzniecības centrā ,,Solo" notika Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Reģionālā Vācu valodas un Vācijas valstmācības tālākizglītības centra rīkotā zīmējumu konkursa ,,Vācu pasaku pasaule" darbu izstādes atklāšana un dalībnieku apbalvošana. Zīmējumu konkursā piedalījās 1.-6.klašu skolēni no visas Latgales, tai skaitā arī vairāki Centra vidusskolas 3.-4.klases audzēkņi. Konkursa mērķis – veicināt bērnu māksliniecisko iztēli un popularizēt vācu pasaku atpazīstamību. Konkursa laureātus noteica profesionāla žūrija, bet skatītāji savu atbalstu kādam dalībniekam varēja paust, balsojot internetā. Pasākumu vadīja 2012.gada Eirovīzijas nacionālās atlases dziesmu konkursa fināliste Laura Bicāne.

  Konkursa rezultātu paziņošana izraisīja sajūsmu un saviļņoja mūsu skolas skolēnus un vizuālās mākslas skolotāju Nataļju Glušakovu, jo par konkursa laureātiem savā vecuma grupā (3.-4.kl.) kļuva 4.a klases skolēni Evelīna Dudareva un Edgars Bleiders, bet skatītāju simpātiju balvu ieguva 4.a klases skolēns Deniss Ivbulis.

  T/c ,,Solo" visu nedēļu varēja aplūkot labākos konkursa darbus.

  Novēlam jaunajiem māksliniekiem arī turpmāk veiksmīgi realizēt savas radošās fantāzijas!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Savas kvalifikācijas prakses laikā mēs piedalījāmies izzinošajā  pasākumā „Karjeras spēle", kuru vadīja Olga Jermolajeva un Rita Vasiļonoka. Spēles dalībnieki bija 5.klašu skolēni. Spēle bija interesanta un attīstoša gan skolēniem, gan arī mums. Pirmo reizi mēs bijām žūrijā, tāpēc jutām lielu atbildību, jo visiem gribējās būt pirmiem un labākiem.

  Gribētos atzīmēt, ka skolēnu zināšanas par profesijām ir ļoti labas. Spēles procesā daudzi uzzināja Latvijas valsts prezidentus, kā arī kāda izglītība ir vajadzīga, lai kļūtu par prezidentu. Komandu rezultāti atšķirās par vienu balli. Uzvarēja 5.a klases komanda „Izsauciens".

  Mums bija ļoti patīkami atrasties tajā atmosfērā un piedalīties šajā pasākumā!

  Informāciju sagatavoja: praktikantes Alla Fiļipova un Tatjana Ivanova

 • IZSTĀDE "Izglītības iespējas 2014".

  DARBS. KARJERA. PRAKSE.

  Kinoteātra „Renesanse” telpās,Vienības iela 30, Daugavpils

  2014. gada 4.aprīlī (piektdiena)

  10:00 –18:00

  Izstādes „Izglītības iespējas 2014” darba laiks

  11:00 – 11:15

  Oficiālā atklāšana

  12:00 – 15:00

  Konference „Manas iespējas ES” (jauniešu iespējas Eiropas Parlamentā ; Programma Erasmus+; Grantu programma „IMPULSS; „Jauniešu garantijas” atbalsta pasākumi)/ lielā zālē

  10:00 – 11:40

  Meistarklase „Mans radošums - mana konkurētspēja”, V.Brakovska/ lielā zālē

  Lektora tēzes: „Pasaule izvēlas vai nu labāko vai to, kas ir atšķirīgs. Kurš no šiem diviem esi tu?”- nav jēgas būt tādiem pašiem kā pārējie – ja gribi gūt panākumus, tas nāk caur atzinību. Atzinību nesaņem viduvējības.

  Ir viena no atpazīstamākajam lektorēm Latvijā, viņai ir izdevies rast draudzīgu veidu, kā jauniešiem dot iespēju iziet ārpus rāmjiem, uzdrīkstēties un sasniegt vairāk, apzināt un pielietot savus radošos resursus labumu gūšanai.

  14:00 – 16:00

  Seminārs "Pirmais solis ceļā uz savu uzņēmumu", J.Straumēns / kafejnīcā

  EHSAL Menedžmenta skola Briselē - MBA, LU Fizikas specialitāte - pedagogs.  Partneris biznesa apmācību un konsultāciju uzņēmumā SIA "Progressus" ("Wilson Learning Baltics"), pasniedzējs Alberta koledžā (vada kursus "Pārdošanas veicināšana" un "Tirdzniecības vadīšana") 

  17:00 – 19:00

  Grupas „NO SMOKING BAND” koncerts + ZUMBA dejas meistarklase, saviesīgas sarunas

   

   

 • Kā katru gadu, arī šogad Centra vidusskolā Mākslas nedēļas ietvaros tika rīkoti vairāki pasākumi. Šo mākslai veltīto nedēļu vēl varētu nosaukt par krāsaino nedēļu, jo daudzi skolēni, pedagogi un citi skolas darbinieki ieradās skolā, tērpušies katrai dienai atbilstošas krāsas apģērbā (bija zaļā, oranžā, violetā, baltā, dzeltenā un krāsainā diena). 1.stāva foajē varēja apskatīt darbmācības un mājturības stundās skolēnu izgatavotos mājturības priekšmetus un dekorus, bet 2.stāvā joprojām var aplūkot Daugavpils mākslinieces Jeļenas Nosovas gleznu izstādi ,,Sajūtu mozaīka", kurā atveidotas klusās dabas, daži portreti un ainavas.

  27.martā, Teātra dienā, vecāko klašu skolēni un pedagogi apmeklēja literāro pēcpusdienu ,,Es, mans laiks un mana tauta", kurā skolas dramatiskā pulciņa dalībnieki (vadītāja Tamāras Zeiļa) bija sagatavojuši priekšnesumu ar latviešu autoru dzeju, prozas tekstiem, teikām un tautasdziesmām par dzimto zemi. Šī dramatiskā uzveduma galvenie motīvi –  cilvēks savā dzimtenē un svešumā. Kā atzina 10.a klases audzinātāja J.Bendorjusa, šis bija uzvedums, kurā organiski apvienots vārds, tēls, mūzika un kas spēj iespaidot skatītāju un izkopt viņā estētiskās un patriotiskās jūtas. Savukārt šīs dienas vakarā skolā notika vecākiem veltīts koncerts, kurā uzstājās pedagogu Olgas Čapļas un Tatjanas Pimenovas vadītie skolas kori un vokālie ansambļi. Skolas koris šonedēļ piedalīsies skatē, lai cīnītos par iespēju piedalīties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Novēlēsim mūsu skolēniem panākumus un paši gūsim iedvesmu no pavasara krāsām un skaņām!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Daugavpils Centra vidusskolas meiteņu komanda izcīnīja 2.vietu Latvijā ,,Lāses kauss 2014" finālsacensībās skolu komandām volejbolā!

   

  • Aļona Strelkova – 9.b kl.
  • Diāna Černiševa – 9.kl.
  • Alīna Larionova – 8.b kl.
  • Ieva Petrova – 8.B kl.
  • Anastasija Vorobjova – 6.a kl.
  • Diāna Mihailova – 6.a kl.
  • Karīna Filipenko – 6.b kl.
  • Amalija Petrova – 6.b kl.

  Sporta skolotājs Sergejs Forsjuks.

  Lai veicas turpmākajās sporta sacensībās!

 • Atvērto durvju dienā skolas viesiem un vecākiem bija lieliska iespēja apmeklēt stundas un aprunāties ar skolotājiem par bērnu sasniegumiem, iepazīties ar skolas sasniegumiem un attīstības perspektīvām.

  Skolēnu sagatavotais koncerts bija lielisks! Bija patīkami skatīties uz saviem bērniem, kuri dejoja, dziedāja, skaitīja dzejoļus latviešu, krievu un pat angļu valodā.

  Liels paldies par šo pasākumu, lai tas kļūst par ikgadēju tradīciju!

   

  2.klases vecāku vārdā A.Avsejeva

 • 1.- 3. klašu skolēni skolas aktu zālē apmeklēja A.Čehova Krievu drāmas teātra izrādi ,,Runča Leopolda dzimšanas diena". Aktieru meistarīgās spēles laikā skatītājiem nebija garlaicīgi. Uzvedumā skanēja mūzika un dziesmas, mazie skatītāji aktīvi darbojās līdzi un palīdzēja Leopoldam cīņā ar pelēm. Pirmklasnieki ļoti pārdzīvoja par Leopoldu, kad peles piebēra viņa tortē piparus. Skatītāju zāle bija piepildīta ar mazo skatītāju patiesajām emocijām. Lugai beidzoties, mēs visi aizgājām mājās laimīgi un apmierināti.

  Ļoti gribētos vēlreiz tikties ar Krievu drāmas teātra talantīgajiem aktieriem!

  3.b klases audzinātāja Olga Podžuka

 • 18.aprīlī Daugavpils Centra vidusskolas skolēni un pedagogi bija pulcējušies skolas aktu zālē, lai paustu savu atzinību un sveiktu 10.a klases skolēnu Andri Jahimoviču, kurš pasaules čempionātā paukošanā kadetiem Horvātijā šī gada 8.aprīlī izcīnīja godpilno vicečempiona titulu. Andris Jahimovičs ar paukošanu nodarbojas jau 9 gadus, un šī uzvara ir neatlaidīga darba un pūliņu rezultāts. Svinīgajā pasākumā piedalījās Andra vecāki un treneris Aleksandrs Pļaskins, viņš pastāstīja par spilgtākajiem čempionāta mirkļiem, Andra līdzšinējo sportista karjeru un nākotnes plāniem. Gan sportists, gan viņa treneris pauda apņemšanos neapstāties pie sasniegtā un nopietni gatavoties olimpiskajām spēlēm, kas pēc 3 gadiem notiks Brazīlijas galvaspilsētā Riodežaneiro. Skolas direktore Nadežda Hetmane novēlēja Andrim vislielākos panākumus un skolas kolektīva vārdā uzdāvināja suvenīru ar paukošanas atribūtiku, kā arī pateicās trenerim un vecākiem par ieguldīto darbu un sadarbību ar skolu.

  Sarunā ar Andri Jahimoviču izdevās noskaidrot, ka viņš sportam arī nākotnē nolēmis veltīt ļoti daudz laika un enerģijas. Lai nokļūtu olimpiskajās spēles, jāiegūst ļoti laba vieta pasaules reitingā, bet līdz tam vēl krietni jāpastrādā. Pirms atbildīgiem turnīriem viņš trenējas arī citās valstīs kopā ar citu valstu sportistiem un treneriem. Piemēram, pirms brauciena uz pasaules čempionātu Horvātijā Andris nedēļu trenējās Igaunijā. Uz jautājumu, vai viņam ir kāds labs paraugs sportā, Andris apstiprinoši atbildēja, ka tas ir Igaunijas čempions un olimpisko spēļu dalībnieks Nikolajs Novosjolovs. Andris stāsta, ka, lai arī ir vēl tikai skolnieks, viņam jau pāris reizes tikusi uzticēta trenera loma, ar ko godam ticis galā, mazie zēni viņu klausījuši un treniņu laikā ieguvuši jaunas prasmes. Andris atzīst, ka skolā ir ļoti atsaucīgi un saprotoši skolotāji, labi klasesbiedri un ka ir ļoti apmierināts ar mācībām šajā skolā. Tā kā treniņi notiek pat divreiz dienā, ir ļoti ērti no skolas nokļūt uz netālo olimpisko centru, kur ierīkota moderna paukošanas zāle. Tāpat kā sportā, arī skolas darbā un mācībās vajadzīgi sasniegumi, panākumi, jo bez tiem nav iespējama skolas attīstība un nākotne. Uz jautājumu, ko viņš novēl savai skolai, kura pastāv jau 50 gadus un šai mācību gadā svinēja jubileju, Andris atbild pavisam sportiski un lakoniski: ,,Vajag strādāt un censties pēc labākā!"

  Daugavpils Centra vidusskolai ir ļoti stipras un noturīgas tradīcijas sportā, šeit mācījušies un, vēl būdami skolnieki, pirmos soļus lielajā sportā spēruši Latvijas, Eiropas un pasaules līmeņa sportisti un viņu treneri, bet viens no pēdējo gadu spilgtākajiem notikumiem ir skolas absolventes Anastasijas Grigorjevas triumfs Eiropas čempionātos brīvajā cīņā, pirmo Eiropas čempiones titulu viņa ieguva 2010. gadā, kad bija 12. klases skolniece, bet šogad martā viņa kļuva par divkārtēju Eiropas čempioni. Arī Andra Jahimoviča izcilais sniegums Horvātijā ir labs paraugs pārējiem skolēniem, un, kā atzīst Andra sporta skolotājs Sergejs Forsjuks, tas motivē tiekties pēc panākumiem un apzināties veselīga dzīvesveida priekšrocības.

  Veiksmi, labu veselību un sportisku pavasari visiem!

  Daugavpils Centra vidusskolas skolotāja Dace Aizpuriete

 •  Daugavpils Centra vidusskolai jau daudzus gadus izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils nodaļu, kā rezultātā skolas komanda  ar panākumiem piedalās Sarkanā krusta rīkotajās neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas sacensībās, skolēni aktīvi iesaistās donoru kustībā, bet viena no pēdējo gadu sadarbības formām ir iesaistīšanās kopīgās labdarības akcijās, iepriecinot ar sarūpētajām dāvanām, sadzīvei nepieciešamām lietām un saviem priekšnesumiem gan bērnus, gan sirmgalvjus.

  10.aprīlī mūsu talantīgie un radošie skolēni devās  uz Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālo centru Stropos, lai iepriecinātu sirmgalvjus ar skanīgām dziesmām par Lieldienām un pavasari. Koncertprogrammā bija iekļautas arī dažādas dejas un akrobātikas priekšnesums ,,Lelle". Ļoti sirsnīgs un aizkustinošs  mirklis bija Imanta Ziedoņa dzejas lasījums.  Ar šo dzejas lasījumu pirms dažām nedēļām mūsu skolēni piedalījās skatuves runas konkursā ,,Ievelc dziļi savā elpā Latviju!" un ieguva augstu novērtējumu.

  Sociālās aprūpes centra iemītnieki bija ļoti aizkustināti par skaistajiem vārdiem, dejām un dziesmām, kuras dziedāja visi kopā, kā arī par skolēnu uzdāvinātajiem ziediem iekarināmā traukā. Šo sociālās aprūpes centru mūsu skolēni apmeklē jau daudzus gadus pēc kārtas un vienmēr dāvina ziedus, kuri var priecēt centra iemītniekus visu vasaru. Sociālās aprūpes centra vadība ir gandarīta par sadarbību ar skolu  un izteica sirsnīgu pateicību jauniešiem, kuri dāvina savu talantu un sirds siltumu cilvēkiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.

  Dace Aizpuriete

 •  5. aprīlī 9.a klase un vēstures skolotāja Inna Lobanova piedalījās 10. Daugavpils jubilejas novadpētniecības konferencē „Aicinājums – novadpētnieks"

  Konference notika Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā.

 • Visām lietām universā ir savs skaitlis. Skaitļu, matemātisko vienādojumu un simbolu kārtībai jāizsaka Visuma kārtība. Visuma skaitlis ir 10, un šogad šis skaitlis arī nosaka Latgales reģiona 4.klašu skolēnu atklātās matemātikas olimpiādes kārtas numuru.

  Šogad 6.aprīlī jau 10.gadu labākie Latgales skolu 4.klašu matemātiķi pulcējās Daugavpils Centra vidusskolā, lai atklātu savu talantu un risinātu sarežģītus matemātikas uzdevumus. Prieks, ka katru gadu kāda skola pievienojas olimpiādes dalībnieku pulkam. Šogad olimpiādē piedalījās 169 dalībnieki no 49 skolām no 13 novadiem: Aglonas, Baltinavas, Balvu, Dagdas, Daugavpils, Ciblas, Ilūkstes, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Rēzeknes, Preiļu un Vārkavas novada.

  Olimpiāde notika no pulksten 10.00 līdz plkst. 12.00, kas, salīdzinot ar Latvijas Valsts matemātikas olimpiādēm, ir par trim stundām īsāks laiks, tomēr arī tajā jātiek galā ar 5 uzdevumiem. Uzdevumi, saprotams, bija pietiekami sarežģīti un arī interesanti, tajos vairāk bija jāizmanto tieši matemātiskās prasmes un jādomā loģiski. Pēc garšīgām pusdienām olimpiādes dalībniekiem bija iespēja noskatīties Bērnu un jauniešu centra „Jaunība" radošo kolektīvu koncertu.

  Visvislabāko rezultātu olimpiādē uzrādīja Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja skolnieks Maksims Roļščikovs, bet kopumā diplomus un dāvanas saņēma 64 laureāti.
  Paldies skolotājiem, kas sagatavoja skolēnus olimpiādei! Paldies olimpiādes atbalstītājiem – Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldei un Daugavpils Centra vidusskolai!

 •  

   

   

  dcv dautkom 1804 lv

  dcv dautkom 1804 ru

 • Apsveicam A.Jahimoču, 10.a kl., par iegūto vice-čempiona titulu paukošanā (2.vieta pasaulē).

  Ученик 10.а класса, шпажист Андрис Яхимович стал серебряным призером чемпионата мира среди кадетов, который прошел в Хорватии.

 • 12. klases skolnieci Anželu Žerebkovu ar iegūto II pakāpes diplomu Latgales novada skatuves runas konkursā "Ievelc dziļā elpā savu Latviju"

 • 5.aprīlī garā starpbrīža laikā skolas gaiteņos valdīja neparasta rosība un jautrība, jo ierasto dežurantu vietā par kārtību rūpējās Lieldienu zaķis ar saviem draugiem. Ne tikai jaunāko klašu skolēni, bet pat pieaugušie divpadsmitie ar viņiem labprāt fotografējās un aprunājās. Tika sveiktas labākās klases mācībās, un arī šeit galvenā sveicēja funkciju uzņēmās Lieldienu zaķis, radot daudz pozitīvu emociju.

 •  

 • Nosledzoties Lielajai Talkai, Rigas Kronvaldu parka atklata 54 m2 liela pudelu korkisu pasaules karte, kuras veidosanai Latvijas iedzivotaji bija savakusi pusmiljons PET pudelu korkisus. Taja skaita musu skolas  bernu savakti

 • No 2012.gada 16.aprila lidz 20.aprilim Daugavpils pilsetas Centra gimnazija notika Drosibas nedela.

  16.aprili gimnazijas aktu zale notika pasakums 5.-7.klasu audzekniem. Pasakuma temas bija

 • 2012. gada 9. aprili - Otrajas Lieldienas - Daugavpils pilsetas Centra gimnazijas vecakus un skolotajus kopa ar gimenem aicinaja uz tautas muzikas un deju koncertu

 •  {gallery}md12{/gallery}

 • Sertifikatu par centralizeto eksamenu rezultatiem sanemsana:

  9. kl.

 • No vizbulitem, pupoliem un zalem,

  No berzu pumpuriem sis laiks ir austs,

  Ko Lieldienas ir atnesusas plaukstas,

  Mus aicinot gan priecaties, gan milet,

  Un pasiem milestibu paust.

 • .

 • Valsts olimpiade matematika:Alina Bancevica

 • 2009.gada 31. marta DPCG notika 12.D klases Zetonu vakars. Kopa ar viniem gimnazijas aktu zale bija sapulcejusies vecaki, draugi, skolotaji un skolas administracija.

  Zetonu vakars ir viens no svarigakajiem notikumiem 12. klase, jo daudzi tikai tad saprot, ka pienacis pedejais gads skola. Sis vakars it ka  nosledz sava veida loku, kas iesakas 10.klase. Tas rosina pardomat par to, cik loti mes viens pie otra esam pieradusi un ka driz bus tas bridis, kad visi skirsimies. Sis vakars ari paradija, cik draudziga un saliedeta ir klase, ko spej un var paveikt kopa.

  Sanemusi skolas zetonu

 • 2008. gada 5. aprili DPCG notika Latgales novada 5. atklata olimpiade matematika 4. klasem.

  Olimpiade piedalijas Rezeknes, Ludzas, Kraslava, Balvu, Preilu, Jekabpils, Daugavpils rajona 139 skoleni.

  Tiek apbalvoti 54 olimpiades dalibnieki. 14 skolotaji ir sanemusi Daugavpils pilsetas Izglitibas parvaldes pateicibu par profesionalo meistaribu skolenu sagatavosana Latgales novada 5. atklatai olimpiadei matematika.