Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

6.decembrī Centra vidusskolā notika ģimeņu vakars ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme”, kurā piedalījās mūsu skolas izglītojamo ģimenes. Šis pasākums kļuvis par labu tradīciju mūsu skolā.

Šogad mēs pulcējāmies decembrī. Ir iededzināta pirmā Adventes svecīte. Smaržo pēc mandarīniem un piparkūkām. Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks . Šis gaidīšanas laiks saistīts ar mieru, klusumu, pārdomām un ģimeni.  

Skolai ir īpašs gods un prieks sveikt skolēnu ģimenes, pateikties par atbalstu un palīdzību. Mēs apzināmies, ka tikai sadarbībā ar ģimeni varam gūt panākumus skolēnu izglītošanā un audzināšanā.  

Šoreiz mēs runājām par Ziemassvētku, Jaunā gada tradīcijām ģimenē. Tie ir svētki , kad kopā sanāk visa ģimene. Psihologi atgādina, ka līdz ar dāvanu gādāšanu tuviniekiem ir svarīgi neaizmirst svētku galveno vērtību – kopābūšanu. Tradīciju radīšana un ievērošana būtiski ietekmē mūsu un bērnu emocionālo labsajūtu. Tāpēc tradīcijas ir ļoti svarīgas. Tās var būt gan pavisam jaunas, gan nodotas no paaudzes paaudzē. Mūsdienīgas un tradicionālas. Un tas ir brīnišķīgi!

Par tradīcijām ģimenē stāstīja vecāki un bērni. Mēs klausījāmies dzeju, skatījāmies video, dziedājām līdzi un baudījām dejas, garšojām Ziemassvētku gardumus ar augļu tēju. Mazie eņģelīši nolaižas no debesīm, lai uzklausītu mūsu sapņus un vēlēšanās. 2.stāva foajē visi klātesošie varēja apskatīt skolotājas Jeļenas Ivbules eņģeļu figūriņu kolekciju. Ģimenes stāstīja par savam mīļākām tradīcijām: mājas sakopšanu un pušķošanu, piparkūku cepšanu, ciemiņu sagaidīšanu, dāvanu gādāšanu, pastaigām pa mežu, eglītes pušķošanu, video uzņemšanu, eglītes rotājumu veidošanu savām rokām, baznīcas dievkalpojuma apmeklēšanu, svētku ēdienu gatavošanu un galda klāšanu, svētku foto sesiju, svētku sviestmaižu gatavošanu, braukšanu ar ragaviņām no kalna, slēpošanu un slidošanu, pastkartītes rakstīšanu radiem un draugiem, muzicēšanu… Bet, lai gads būtu ražīgs un pārticīgs, zem galdauta uz svētku galda vajag paslēpt siena kušķīti vai vārpiņas. Patīkami , ka mūsu izglītojamo ģimenēs veidojas ne tikai jaunas tradīcijas, bet rūpīgi tiek koptas un saglabātas senas tradīcijas, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē.

Viss, ko mēs dzirdējām un redzējām vakarā, kārtējo reizi lika pārliecināties, ka laimīgā ģimenē aug laimīgi bērni.

Mūsu skola no sirds pateicas visiem šī vakara dalībniekiem, klases audzinātajiem, vecākiem, skolēniem un grib novēlēt stipru veselību, mieru un saticību ģimenēs.

Ziemassvētku laikam piemīt īpaša maģija, tāpēc domām ir milzīgs spēks, un tas, ko mēs šajā laikā domāsim, vēlāk arī piepildīsies. Domājiet par sevi, savu ģimeni, draugiem, radiem! Aiciniet ciemiņus un cienājiet viņus ar gardiem ēdieniem, un dariet to patiesi un no sirds.

Paldies par jauko vakaru!

Materiālu sagatavoja J. Bendorjusa