Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

15. maijs ir Starptautiskā ģimenes diena, kuru atzīmē visā pasaulē. Ģimenē sākas cilvēka dzīve. Bez ģimenes cilvēks vienkārši nevar pastāvēt.

Pagājušajā mācību gadā mūsu skolā notika ģimenēm veltīts ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme". Jauki, ka arī šogad bija tāda iespēja. Gribētos, lai tikšanās ar skolēnu ģimenēm kļūtu par labu tradīciju.

Ģimenes vakars Daugavpils Centra vidusskolā ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme" notika 13.maijā. Šogad vakars tika veltīts ģimenes vaļaspriekam.

Vaļasprieks sniedz gandarījumu un ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids . Īpaši jauki, ja viens vaļasprieks vieno visu ģimeni, bērnus, vecākus, vecvecākus. Tas ir burvīgi un ļoti svarīgi bērna audzināšanā. Tas dod laiku atpūsties, ka arī būt kopā ar saviem bērniem. Ikviens mirklis, kuru varam pavadīt kopā ar bērniem, ir ieguldījums bērnos un viņu nākotnē. Nodarbošanās ar to, kas patīk, nemaz nenogurdina, bet, gluži otrādi, dod vairāk enerģijas un spēka. Ģimene ir cilvēka lielākais atbalsts, un vaļasprieks ir kopā būšana ar saviem mīļajiem.

Ģimenes vakars pagāja sirsnīgā un radošā atmosfērā. Pie svētku galdiņiem pulcējās skolēnu ģimenes, skolotāji. Katra ģimene stāstīja par savu vaļasprieku, kurš vieno visus ģimenes locekļus. Tie bija ceļojumi, mūzika, konstruēšana, fotografēšana, dārzniecība, sveču izgatavošana, sports, lasīšana, pastaigas pa mežu ar mājdzīvniekiem, lego veidošana, raķešu modelēšana, izpletņlēkšana, ceļošana, atpūta brīvā daba teltīs, kukaiņu pētīšana, floristika, dziedāšana un vēl daudzi citi interesanti nodarbošanās veidi.

Skola izsaka lielu pateicību visiem vecākiem , skolotājiem, skolēniem, kas piedalījās ģimenes vakarā ,,Maziem mirkļiem ir liela nozīme’’.

Psihologi uzskata, ka ir 4 dienas brīži, kad bērnam vecāki ir ļoti vajadzīgi!

  1. Brokastu laiks (lai bērns mierīgi noskaņotos jaunajai dienai).
  2. Sagaidīšana mājās no skolas( mīļi sagaidīt un uzklausīt bērnu).
  3. Vismaz viena kopīga ēdienreize( ģimenes kopības sajūtu var veidot pie vakariņu galda pavadītais laiks).
  4. Ikvakara rituāls( pasaciņa pirms gulētiešanas vai vienkārši samīļot bērnu).

Bērnam no dzimšanas un arī pieaugot ir nepieciešams vecāku laiks un uzmanība . Kopīgs vaļasprieks visai ģimenei – tā ir lieliska iespēja pavadīt kopā laiku jēgpilni un ar prieku.

Cerēsim, ka arī nākamgad mums izdosies organizēt ģimenes vakaru , lai no jauna pārliecinātos, ka maziem mirkļiem ir liela nozīme.

Informāciju sagatavoja skolotāja J. Bendorjusa