Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šī gada 26. aprīlī 10.a un 12.a  klases skolēni  devās  izzinošā mācību braucienā uz Rīgu. Skolēniem projekta ,,Latvijas Skolas soma” ietvaros tika piedāvātas aizraujošas un izzinošas aktivitātes.

Pirmais objekts programmā bija Latvijas Nacionālā bibliotēka jeb Gaismas pils. Mums bija pieejams LNB digitālais gids, tā pavadībā devāmies ekskursijas maršrutā pa ēkas stāviem, klausoties par bibliotēkas vēsturi, krājumiem, darbības virzieniem, kā arī aplūkojām Gaismas pils arhitektūru un īpašus objektus. Pēc tam mums tika piedāvāta orientēšanās spēle Gaismas pilī, kurā varējām iepazīt Latvijas Kultūras kanonu. Skolēniem bija jāatrod 17 Latvijas Kultūras kanonā iekļautas vērtības, kas dažādos formātos un dažādās vietās atrodas LNB. Orientēšanās laikā skolēni nostiprināja prasmes darboties komandās, orientēties telpā un izmantot iegūto informāciju, lai aizpildītu darba lapu.

Otra aktivitāte mūsu programmā bija Medicīnas muzejs. Šo muzeju apmeklējām ar lielu prieku! Muzejs ir diezgan liels – tas aizņem visus četrus ēkas stāvus. Ekspozīcija sākas ar senās medicīnas vēsturi, pēc tam viduslaikiem, 19.-20.gadsimtu un beidzas ar kosmosa medicīnu. Visi eksponāti ir interesanti: ir gan grāmatas, gan medicīnas instrumenti, gan aprīkojums.

Mums bija lieliska iespēja apmeklēt izstādi "Snīkeri: eko x ego". Caur snīkeriem  Medicīnas vēstures muzejs stāsta par veselības tēmām. Ekspozīcijā var redzēt tādu retumu kā Maikla Džordana visu basketbola apavu kolekciju vienuviet. Tā atklāja sporta apavu vēsturi, paplašināja skolēnu zināšanas un sapratni par to, kā  snīkeri no ielas apaviem ir kļuvuši par globālu kulta objektu. Kopumā izstādīti divi desmiti ,,Nike” apavu.

Mūsu galvaspilsētā ir Japānas stūrītis, kurā izbaudījām pastaigu sakuras dārzā Pārdaugavā. Japāņi uzskata, ka pārdomu brīdī sakuru dārzā katrs var iedomāties sevi kā ziedlapiņu lielajā dzīves plūdumā. Sakuru ziedēšanu cilvēki ik gadu saista ar pavasara iestāšanos.

Mūsu programmas noslēgums bija pastaiga pa vecpilsētu. Tā ir Rīgas sirds. Cik brīnišķīgi, ka Rīgā ir saglabājušās senas ēkas, baznīcas, viduslaiku laukumi, šauras bruģētas ielas. Mēs pastaigājāmies un baudījām vecpilsētas atmosfēru un iztēlojāmies, kā cilvēki šeit dzīvoja pirms 200-400 gadiem.

Paldies projektam ,,Latvijas skolas soma” par iespēju papildināt zināšanas un bagātināt kultūras pieredzi. Šī diena pagāja, gūstot jaunas zināšanas un jauki pavadot laiku kopā ar skolas biedriem.