Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg

 • Kad pirmā zāle dīgst,

  tad zeme lūgšanu skaita,

  un zvaigznes debesīs

  apstājas savā gaitā.

  Aiz zvaigžņu dūmakām

  debesis veras vaļā,

  un Dievs pats pa zemi iet

  pastalām zaļām.    

  (Fricis Bārda)

  Lai padarītu krāsaināku un siltāku šo pavasari un ar prieku sirdī sagaidītu Lieldienas, Daugavpils Centra vidusskolas skolēni kopā ar vecākiem piedalījās Lieldienu floristikas konkursā un izveidoja košas un dzīvespriecīgas Lieldienu kompozīcijas, kuras novietoja savos kabinetos vai skolas gaiteņos. Savukārt starpbrīžos visi varēja piedalīties Lieldienu radošajās darbnīcās un ar savām mīļākajām krāsām uzzīmēt pavasara ziedus, Lieldienu olas, pūpolus, zaķus un citus šiem svētkiem raksturīgus tēlus. Liels paldies klašu audzinātājiem, vizuālās mākslas un darbmācības skolotājiem par gaišo un dzīvespriecīgo noskaņu!

  Saulainas, svētīgas, dvēseliski siltas un priecīgas Lieldienas!

 • 23.martā projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros Jauno patriotu klubiņa (vadītāja Inna Lobanova) dalībnieki no 8.a un 8.b klases devās mācību ekskursijā uz Latvijas Okupācijas muzeju. Šis muzejam ir 25.jubilejas gads. Latvijas Okupācijas muzejs ir viens no lielākajiem privātajiem muzejiem Latvijā. Skolēni gida pavadībā aplūkoja muzeja ekspozīcijas, kuras iepazīstināja ar Latvijas 50 gadu ilgo okupāciju vēsturi (1940-1991). Pēc tam notika tematiskā nodarbība ,,Latvijas iedzīvotāju lielākās masveidas deportācijas". Skolēni strādāja grupās, iepzinās ar represēto cilvēku atmiņām un aplūkoja priekšmetus, kuri raksturo izsūtīto skarbos sadzīves apstākļus. Tēma nebija izvēlēta nejauši, jo 25.martā ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Kā zināms, 1949.gadā no 25.marta līdz 28.martam uz Krasnojarskas, Amūras, Irkutskas, Omskas, Tomskas un Novosibirskas apgabalu tika deportēti 42 133 Latvijas iedzīvotāji.
  Pēc nodarbības muzejā skolēni devās pie Brīvības pieminekļa, kur redzēja goda sardzes maiņu.

  Informāciju sagatavoja Inna Lobanova

 • 26.martā Daugavpils Centra vidusskolas 8.-12.kases skolēni apmeklēja Rīgu, kur biedrības ,,Ascendum" organizētajā projekta ietvaros noskatījās Dirty Deal Teatro izrādi ,,Būt nacionālistam”, bet pēc izrādes piedalījās diskusijā par tēmām ,,Manas vērtības”, ,,Jauns cilvēks politikā”, ,,Kā nepazaudēt sevi politiskajās intrigās?”. Pēc izrādes skolēniem bija pusdienas Latvijas Universitātē un ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kurā skolēni gida pavadībā apmeklēja zāli, kas veltīta Tautas dzejniekam Imantam Ziedonim, kā arī aplūkoja leģendāro Dainu skapi, kurā glabājas Krišjāņa Barona apkopotās un ar roku pārrakstītās latviešu tautasdziesmas. Neaizmirstamu iespaidu uz skolēniem atstāja arī Rīgas panorāma, kas pavērās no ,,Gaismas pils” augšējiem stāviem.

  Beigās skolēni kopā ar gidu devās apskatīt Vecrīgas ievērojamākos kultūras objektus. Noslēgumā visi pulcējās pie Brīvības pieminekļa.

  Skolēniem šī bija lieliska iespēja izbaudīt neatkarīgā teātra repertuāru un papildināt savas zināšanas Latvijas kultūrā.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 23.martā Daugavpils Universitātē notika skolēnu zinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference, kurā piedalījās arī Daugavpils Centra vidusskolas 11.a un 12.a klases skolēni un viņu zinātniskās pētniecības darbu vadītāji. 11.a kl. skolniece Jekaterina Ksenija Baranovska ieguva II pakāpes diplomu (Mākslas zinātnes sekcija, darba vadītājas J.Bendorjusa, T.Baranovska), 12.a klases skolnieces Anastasija Ivancova un Alisa Volkova ieguva II pakāpes diplomu (Cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures sekcija, darba vadītaja N.Kožanova), bet 12.a klases skolnieks Nikolajs Hasjuks ieguva III pakāpes diplomu (Ķīmijas sekcija, darba vadītāja M.Ravinska).

  Apsveicam godalgoto vietu ieguvējus! Paldies skolēnu zinātniskās pētniecības darbu vadītājiem par ieguldīto darbu!

 • Katru gadu Daugavpilī notiek pilsētas konkurss "Dižpuika”, kurā piedalās 5.klašu zēni no dažādām skolām.

  Šogad pasākumā piedalījās 31 zēns. Izejot trīs konkursa kārtas (fiziskā sagatavotība, floristika un darbmācība), finālā labāko desmitniekā iekļuva arī mūsu skolas 5.b klases skolēni Askolds Isakovs (5.vieta) un Genrihs Truskovskis (9.vieta).

  Nākamā mācību gada rudenī Rīgā notiks Vislatvijas konkurss "Superpuika", kurā Askolds un Genrihs pārstāvēs mūsu skolu un Daugavpili.

  Paldies skolotājiem Maksimam Sergejevam, Tatjanai Baranovskai un Gunāram Gereiko, kuri palīdzēja sagatavoties konkursam. Apsveicam un novēlam veiksmi!

 • Šomēnes Daugavpilī norisinājās Izglītības attīstības centra un Britu Padomes organizētais jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekta ,,Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties. Dalīties” reģionālais forums ,,Tie esam mēs!”, kurā piedalījās arī mūsu skolas pārstāvji – 11.a klases skolnieki Aleksandrs Akifjevs, Grigorijs Akifjevs, Vladislavs Baranovskis un Sergejs Sokolovs. Viņi aktīvi iesaistījās diskusijās un apmeklēja radošās darbnīcas ,,Kodē, kodē, atkodē! Spēlē, spēlē, izspēlē!”, ,,Iedegsim gaismu sevī un citos caur piederību savai zemei”, ,,Mēs nākam no…”. Forumā jaunieši klausījās Daugavpils teātra aktrises Kristīnes Vainšteinas lekciju par darbu komandā un iedvesmas nozīmi radošā darbā, mācībās un savstarpējās attiecības. Noslēgumā visi noskatījās Dirty Deal Teatromonoizrādi ,,Nacionālais attīstības plāns”, kurā tika iesaistīti arī skatītāji. Aktiera lomā iejutās arī mūsu skolas pārstāvis Vladislavs Baranovskis, kurš lieliski tika galā ar režisora doto uzdevumu.

  Forumā jaunieši daudz uzzināja par Latviju un varēja neformālā gaisotnē kontaktēties ar saviem vienaudžiem.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 12.martā Daugavpils Centra vidusskolas pedagogi piedalījās seminārā ,,Vērtēt, lai mācītos”, kurā iepazīstināja kolēģus ar saviem labās prakses piemēriem, kā arī darbojās DPIP metodiķes bilingvālās izglītības jautājumos Silvijas Mickevičas vadītajā nodarbībā. S.Mickeviča pastāstīja par dažādām skolēnu zināšanu vērtēšanas metodēm mācību stundā, kā arī vadīja grupu darbu, kurā pedagogi no metodiķes piedāvātajām vērtēšanas metodēm izvēlējās un detalizētāk analizēja gan bieži, gan retāk lietotās metodes savās stundās.

  Ar labās prakses piemēriem skolēnu zināšanu vērtēšanā dalījās Tatjana Baranovska, Svetlana Sargsjane, Tatjana Vanaģele, Zinaīda Paļenoka, Jeļena Azareviča un Monika Skutele, uzsverot, ka vērtēšanas procesam mācību stundā jābūt sistemātiskam, ar skaidriem vērtēšanas kritērijiem, kā arī jādod iespēja pašiem skolēniem novērtēt gan savu, gan klasesbiedru darbu. Interesi un diskusijas izraisīja vairākas metodes, tai skaitā britu izglītības pētnieka un praktiķa Dilana Viljamsa piedāvātā metode ,,4/4”, kura paredz skolotāja detalizētu vērtējumu, skolotāja caurskatošu vērtējumu, klasesbiedru vērtējumu un skolēnu pašvērtējumu vienādās proporcijās. Semināra noslēgumā pedagogi secināja, ka ne katra vērtēšanas metode der visos mācību priekšmetos un/vai katrā stundā, taču šobrīd pieejamo vērtēšanas metožu klāsts ir daudzveidīgs un piedāvā objektīvi novērtēt skolēnu zināšanu līmeni un, pats galvenais, motivē skolēnus sasniegt augstāku zināšanu līmeni.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 9.martā Daugavpils Centra vidusskolas radošākajiem un aktīvākajiem skolēniem – skolas pašpārvaldes dalībniekiem, dažādu pilsētas konkursu laureātiem – tika organizēta ekskursija uz Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Dienas pirmajā pusē skolēni devās ekskursijā pa Vecrīgu, iepazinās ar senās Rīgas vēsturisko centru un nozīmīgākajiem arhitektūras pieminekļiem un kultūras iestādēm. Vēlāk skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un baletu, kur viņiem pirms baleta izrādes bija unikāla iespēja aplūkot operas un baleta ēkas aizkulises, iepazīties ar interesantiem faktiem par šo ēku un tajā notiekošo mākslas dzīvi.

  Vakarā skolēni noskatījās S.Prokofjeva baletu ,,Romeo un Džuljeta”, kura pamatā V.Šekspīra leģendārais stāsts par Monteki un Kapuleti dzimtu seno naidu un viņu bērnu Romeo un Džuljetas mīlestību. Krāšņā mūzika un dekorācijas ļāva skatītājiem uz pāris stundām pabūt saulainajā Itālijas pilsētā Veronā un izbaudīt karnevāla atmosfēru. Kaut visam šim stāstam ir bēdīgas beigas, baleta izrāde atstāja ļoti gaišu un pacilājošu iespaidu, jo visus uzrunāja mūžsenais stāsts par mīlestību un patiesību.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Apsveicam!lv100

  • Anastasijai Gluhovai (12.a) – 1.vieta
  • Sulamītei Tovijai Rasnačei (8.a) - 2.vieta
  • Alisai Fiļipovai (1.b) – 2.vieta

  Pilsētas skatuves runas konkursā

  Skolēnus konkursam sagatavoja Tamāra Zeiļa      

   

  Apsveicam!

  Daugavpils Centra vidusskolas komandai

  (Kirils Fjodorovs, Dāvids Kudrjašovs, Andrejs Košeļevs, Vitālijs Sargsjans)

  3.vieta

  Daugavpils pilsētas jauno dabaszinātnieku

  Spēles-konkursā "Per aspera ad astra"

  (,,Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”)

  Skolēnus konkursam sagatavoja Monika Skutele

 • Noslēdzies Daugavpils vispārizglītojošo skolu jauno talantu literārās jaunrades konkurss „Gaismas Stariņi Latvijas simtgadei”. Konkursa organizatori un atbalstītāji: biedrība „Starptautiskā Rērihu Centra Latvijas nodaļas grupa”, Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centrs „Jaunība”, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Humānās pedagoģijas atbalsta grupas skolotāji.

  Apsveicam 9.a klases skolnieci Diānu Ļvovu ar laureāta nosaukumu «Gaismas stariņš» un ar veiksmīgu radošo darbu un talanta atklāsmi, veltītu Kultūras dienai 2018.g.15. aprīlī un Latvijas simtgadei veltītā pasākumā ar devīzi: „Iemīliet Nākotni- izaugs spārn”.

  Informāciju sagatavoja krievu valodas skolotāja J. Bendorjusa

  gaismas lvova front

 • Ir aizritējis pēdējais ziemas mēnesis, kurš šogad visus pārsteidza ar bagātu sniega segu un pēdējās nedēļās arī ar bargu salu. Februāris ir Meteņu mēnesis, šie svētki senajiem latviešiem bija Jaunā gada sākums, kuru sagaidīja un pavadīja ar jautrām izdarībām sniegotos pakalnos un pļavās, brauca no kalna ar ragaviņām vai vizinājās zirgu vilktās kamanās, kā arī gatavoja īpašus Meteņu ēdienus un cepa pīrāgus. Lai kaut uz mirkli izbaudītu ziemas priekus kopā ar klasesbiedriem, visi mūsu skolas skolēni piedalījās Sniega dienā, kas tiešām bija ļoti skaista un sniegaina, no gaisa krita vieglas pārslas, laiks nebija sevišķi auksts, tāpēc bērni labprāt uzkavējās ārā, pastaigājās un vēroja dabu ziemā, pikojās un daudz forografējās ziemas ainavu fonā. Sniega dienā skolēni apmeklēja dažādas mūsu pilsētas kultūras un sporta iestādes vai rīkoja klases pasākumus pie dabas. Īpaši jāatzīmē 10.a klases pasākums ,,Meteņi” Esplanādes parkā, kā arī vairāku klašu (2.b, 2.c, 11.a) apmeklētā cimdu izstāde "Rakstu raksti simtgadei" Latviešu kultūras centrā. Aplūkojuši visu Latvijas novadu cimdu rakstus un krāsas, 2.kl. skolēni vēl pastaigājās pa Esplanādes parku, bet 11.a klase piedalījās ekskursijā ,,Rīgas ielas vēsture”. Sniegoto Rīgas ielu apskatīja arī 1.a klase, kā arī apmeklēja bērnu bibliotēku "Zīlīte". Tāpat šo bibliotēku apmeklēja arī 2.a klase. 3.c klase Novadpētniecības un mākslas muzejā aplūkoja izstādi ,,Vecā gludekļa stāsts” un baudīja ziemas priekus Dubrovina parkā. 4.b kl. BJC ,,Jaunība” piedalījās rokdarbu darbnīcā. 1.b klase piedalījās konkursos klubā ,,Fortūna” un pastaigājās pa Esplanādes parku. Šo parku un Latgales zoodārzu apmeklēja 3.a un 3.b klase. 7.a klase devās uz Latgales centrālo bibliotēku, bet pēc tam piedalījās ekskursijā ,,Mana pilsēta”. 8.b klase apskatīja pilsētas centru un apmeklēja pilsētas ebreju biedrību. Sportiskās aktivitātēs Olimpiskajā centrā, skolas stadionā, Ledus hallē laiku pavadīja 5.a, 5.b, 6.b un 7.b klase. Vieni sacentās jautrās stafetēs, citi slidoja vai paukojās. 4.a un 6.a kl. skolēni viesojās pie keramiķiem Daugavpils Māla mākslas centrā, bet 8.a kl. devās uz Marka Rotko mākslas centru, kur pēc vairāku izstāžu aplūkošanas piedalījās radošajā darbnīcā.

  Sniega diena bija iedvesmojoša gan ar balto sniegu un ziemas priekiem, gan ar mākslas un kultūras daudzveidību. Šī diena noslēdza Krāsaino nedēļu, kurā skolēni un skolas darbinieki katru dienu centās tērpties atbilstošas krāsas apģērbā –zilā, dzeltenā, sarkanā, zaļā un raibā. Un pāri tam visam –baltā – ziemas karaliskā krāsa.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Sagaidot Latvijas simtgadi, Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi rīkoja konkursu ,,Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”. Konkurss tika rīkots ar mērķi apzināt tos cilvēkus, kuri ar savu darbību ir veicinājuši Latvijas attīstību, devuši ieguldījumu Latvijas kultūrā daudzu gadu garumā. Katrā pilsētā ,novadā vai pagastā ir tādi cilvēki, un skolēnu uzdevums bija atklāt šo cilvēku dzīvesstāstus.

  Daugavpils Centra vidusskolas 7.b skolnieces Viktorija Tumareviča un Viktorija Zolnerčika pētīja Latvijas brīvības cīnītāja, politrepresētā Jāņa Ivbuļa dzīvesstāstu, bet 12.a klases skolnieces Kristīne Grigorjeva un Irina Iliško veidoja darbu par keramiķa, Triju zvaigžņu ordeņa kavaliera Jāņa Saikovska daiļradi.

  Konkursa II kārtas žūrija izsniedza skolēniem pateicības rakstus par piedalīšanos šajā konkursā.

  Paldies skolotājām Innai Lobanovai un Jevgenijai Bendorjusai par atbalstu skolēnu konkursa darbu izstrādē.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Piektdien, 24. martā, 2.c klases skolēni iesaistījās iniciatīvā “Global School Playday”, pārvēršot šo dienu par “Spēļu un rotaļu dienu”, tā ļaujot skolēniem mācību saturu apgūt daudz neierastāk un aizraujošāk!

  Diena sākās ar klases stundu, kur skolēni uzzināja, ka starp spēli un rotaļu pastāv būtiska atsķirība - ja spēles laikā tās dalībnieki izvirza savai darbībai mērķus, tad rotaļai ir svarīgs process. Katrs atnesa no mājām galda spēli un stāstīja citiem par to. Ar prieku skolēni iesaistījās rotaļās. Krievu valodas un ētikas stundās bērni ar interesi spēlēja lomu spēles, minēja mīklas. Mājturības stundā skatījās leļļu teātri (video) un paši veidoja no diegiem mīkstas rotaļlietas.

  Pēc aizraujoši pavadītas dienas var secināt, ka skolotājam spēle dod   iespēju palielināt skolēnu aktīvās darbības īpatsvaru mācību nodarbībā. Spēles laikā iespējams novērot un labāk iepazīt skolēnus: viņu spējas, raksturu, jo spēles situācijas ir ļoti daudzveidīgas un tās parāda   skolēnu spontānu rīcību.  

  2.c klases audzinātāja Tatjana Vanaģele

 • Ir noslēdzies BCJ ,,Jaunība” rīkotais tehniskās modelēšanas konkurss ,,No karietes līdz raķetei”, kurā gandrīz 80 dalībnieku konkurencē Daugavpils Centra vidusskolas 3.b kl. skolēnam Dmitrijam Ivanovam izdevās izcīnīt 1.vietu, bet klasesbiedram Dmitrijam Čumakovam iegūt atzinību. Apsveicam zēnus par viņu radošo izdomu un tehniski precīzo darbu! Paldies 3.b klases audzinātājai J.Šnaiderei un zēnu vecākiem par atbalstu un palīdzību!

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • 25.martā A.Pumpura skvērā pie piemiņas akmens ,,Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” tika nolikti ziedi un iedegtas svecītes, lai pieminētu komunistiskā genocīda upurus. Pasākumu apmeklēja arī Daugavpils Centra vidusskolas pašpārvaldes jaunieši un bija līdz asarām aizkustināti, klausoties baiso notikumu aculiecinieku stāstos par pārdzīvotajām deportācijām un neizturamajiem dzīves apstākļiem Sibīrijā. Tā bija vēstures stunda, kurā nav iespējams palikt vienaldzīgam, jo represēto cilvēku skaudrās atmiņas nevar aizstāt drukātas vēstures grāmatu lapas.

  Informāciju apkopoja T.Zeiļa

 • Sagaidot Vienības nama 80 gadu jubileju, 23.martā Vienības nama koncertzālē pilsētas bērniem bija lieliska iespēja noskatīties koncertu ,,Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi” ar baleta, cirka un teātra elementiem. Koncertā skanēja klasiskā mūzika, galveno lomu atveidoja kontrtenors Sergejs Jēgers. Koncertu apmeklēja Daugavpils Centra vidusskolas 1.b, 1.c, 3.a un 3.b kl. skolēni un bija sajūsmā par izrādi, jo varēja dzirdēt dažādu instrumentu spēli, profesionālu mūziķu vokālo sniegumu, vērot krāšņus skatuves tērpus, atjautīgu un oriģinālu skatuves noformējumu.

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • 22. martā Daugavpils Centra vidusskolas Sākumskolas MK organizēja ,,Jautro matemātiķu konkursu”, kurā piedalījās pilsētas skolu 2.klašu komandas 5 cilvēku sastāvā. Konkursā skolēniem bija jāveic uzdevumi, kuros vajadzēja ne tikai rēķināt, bet arī zināt pasaku sižetus, demonstrēt savu attapību, loģisko domāšanu un ātru reakciju. Īpaši skolēniem patika konkursa uzdevumi, kuru atbildes vajadzēja iesūtīt ar pulti, jo šādu darba metodi vairāku komandu pārstāvji izmantoja pirmo reizi. Visi konkursa dalībnieki ieguva atzinīgu vērtējumu, mūsu skolas skolēni ieguva nomināciju ,,Visatjautīgākā komanda”.

  Paldies Sākumskolas MK pedagogiem, MK Vadītājai J.Šnaiderei, matemātikas skolotājai S.Radionovai par ieguldīto darbu.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • geo olimp hasjuk

  runas konkurs

  teatr pulc 2017

 • 14.martā visā pasaulē svin skaitļa Pī svētkus, un arī Daugavpilī šī tradīcija turpinās jau 4 gadus. Daugavpils 16.vidusskola šogad organizēja matemātikas pēcpusdienu ,,Skaitļa Pī svētki”, kurā piedalījās arī mūsu skolas 5.-7.kl. skolēni (2 cilvēki no katras kl.) , sasniedzot labas sekmes dažādās stacijās. Noslēgumā notika apbalvošana, kurā mūsu skolēnu komanda par veiksmīgu sniegumu saņēma atzinības rakstu. Visbeidzot visi baudīja Pī pīrāgu, kas garšoja ļoti labi.

  Paldies pasākuma organizatoriem par lielisko pasākumu un mūsu matemātikas skolotājām S.Radionovai un E.Karavajevai par skolēnu sagatavošanu konkursam.

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • 2017.gada 26. februārī Latvijas paukošanas federācija apbalvoja Daugavpils Centra vidusskolas audzēkni Daneilu Zļenko ar diplomu un zelta medaļu par izcīnīto 1.vietu «Latvijas čempionātā 2017» paukošanā ar špagu zēniem kadetiem.

  Mēs lepojamies ar Daneila izciliem sporta panākumiem. Simboliski, ka Daneila treneris paukošanā ir arī mūsu skolas absolvente , Olimpisko spēļu dalībniece Sidnejā , paukotāja Jūlija Vansoviča.

  No visas sirds novēlam Daneilam un viņa trenerim izturību un augstus panākumus pasaules čempionātā paukošanā zēniem kadetiem, kurš notiks 30. martā Bulgārijas pilsētā Plovdivā. Daneil, mēs turam īkšķus par tevi!

  10. klases audzinātāja J. Bendorjusa

 • Tuvojas Latvijas valsts simtgade. Daugavpils Centra vidusskola aktīvi iesistās daudzveidīgos valsts, novada, pilsētas pasākumos, lai sniegtu savu dāvanu Tēvzemei.

  3. marts ir pasludināts par Starptautisko Labestības stundu dienu. Latvijas Humānās pedagoģijas asociācija rosināja organizēt izglītības iestādēs Labestības stundas par tēmu «Es nevaru pārveidot visu valsti, bet es varu savu Tēvzemi padarīt par vienu cilvēku labāku. Šis cilvēks varētu būt ES».

  Uz šo cildeno aicinājumu atsaucās Daugavpils Centra vidusskolas 3.b klases skolotāja Jekaterina Šnaidere. Sadarbībā ar bērnu kluba «Fortūna» vadītāju Valentīnu Rudņevu tapa burvīga audzināšanas stunda «Rītdienas pasauli veidoju šodien, radot sevi arvien labāku».

  Stunda sākās ar Imanta Kalniņa neatkārtojamo skaņdarbu «Piena ceļš»:

  «Virs galvas mūžīgs piena ceļš,

  Un mūžīgs ceļš zem kājām,

  Tas ved uz zemi laimīgo,

  Un izrādās uz mājām».

  Mūzika un vārdi- viss radīja aizkustinošu atmosfēru. Kur tādu skaistu pasauli, kā aprakstīts dzejolī, var redzēt? Kā saglabāt zemes skaistumu? Skolēni klausījās mūziku un meklēja atbildi uz savas skolotājas uzdotajiem jautājumiem. Atbildi mazie audzēkņi atrada ātri: rītdienas pasauli var mainīt šodien, padarīt labāku pasauli varu ES pats.

  Ļoti radoši un sirsnīgi diskutēja skolēni savās darba grupās par to, kā labākam būt, kas ir manos spēkos un kā es varu palīdzēt cilvēkiem man apkārt. Skolēni runāja par labsirdību, savstarpējo cieņu, izpalīdzību , draudzību un pateicību. Dzīvot un mācīties ar prieku nav grūti, vajag tikai to sagribēt.

  Skolotāja audzināšanas stundā izmantoja mūsdienīgas tehnoloģijas, lai parādītu skolēniem iespējas interesantai un aizraujoši apgūt mācību vielu kādā priekšmetā.

  Stundas noslēgumā skolēni izveidoja no krāsaina papīra smaidošo cilvēciņu ka simbolisku novēlējumu saviem tuvākajiem. Šodien var pateikt labus vārdus , šodien var sniegt draudzības roku, šodien var veikt labus darbus, šodien var mainīt sevi. Savu rītdienu es veidoju šodien, un tā ir atkarīga no manis. Tāds secinājums skanēja nodarbības noslēgumā.

  Liels paldies 3. b klases audzinātājai Jekaterinai Šnaiderei, bērnu kluba «Fortūna» vadītājai Valentīnai Rudņevai u 3. b klasītes audzēkņiem par skaisto dāvanu, par labestības piemēru un gaišu noskaņu.

  Informāciju sagatavoja atklātas stundas viešņa J. Bendorjusa

 • 2017 .gada 2.martā Daugavpils 17.vidusskolas aktu zālē notika konkurss 12.klašu skolēniem «Latvija laikmetu griežos", kurā piedalījās arī mūsu 12. klases skolēnu komanda un izcīnīja 2. vietu.

  Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu interesi par Latviju un Daugavpili, to kultūru, vēsturi, literatūru, kā arī pilnveidot zināšanas par Latvijas vēsturisko un kultūrvēsturisko attīstību, literāro mantojumu.

  Liels paldies mūsu 12. klases skolēniem Maksimam Locikam,Sergejam Lobanovam, Viktoram Vradijam, Iļjam Degtjarjovam, Ņikitam Ziļam.

                                         Informāciju sagatavoja skolotāji –konsultanti

  J. Bendorjusa un D. Aizpuriete.

 • 2903 korisII

  2903 pauls

  2903 vinni

  smu

  delovoj stilj

 • Pirms skolēnu pavasara brīvdienām Daugavpils Centra vidusskolas 5.a un 5.b klases skolēni ar klases audzinātājām S.Skrupsku un N.Hozjainovu devās mācību ekskursijā uz Igaunijas pilsētu Tartu, kurā atrodas zinātniskais centrs AHHAA. Šajā braucienā skolēni varēja iegūt informāciju par Latvijas un Igaunijas vēsturi, uzzināt daudz interesanta par studentu dzīvi Tartu Universitātē, iepazīt Tartu pilsētas interesantākās vietas. Īpašu interesi skolēnos izraisīja zinātnes centrs AHHAA , kurā viņi piedalījās dažādās atrakcijās, izzinošās nodarbībās un pat gatavoja šokolādi šokolādes darbnīcā, kuru pēc tam paņēma kā suvenīru. Lielu sajūsmu un apbrīnu izraisīja dažādi novērojumi un eksperimenti, piemēram, cāļu izšķilšanās no olām tam paredzētā inkubatorā. Daudzi pirmoreiz savā dzīvē redzēja, kā sākas dzīvība. Šajā centrā skolēni noskatījās arī 4D filmas par dabu un mūsu planētas vēsturi.
  Šis brauciens kārtējo reizi apliecināja, cik svarīga ir izzinošu ekskursiju loma mācību procesā, jo skolēni var iegūt plašākas zināšanas un vairāk sadraudzēties.

  Direktora vietniece audzināšanas darbā T.Zeiļa

  • Evelīnu Dudarevu ar 3. vietu (6.a klase)
  • Miroslavu Vilkovu ar atzinību (8.a klase)

  pilsētas atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē.

  Mājturības skolotāja T.Baranovska.

  dcv par zpdApsveicam!

  Daugavpils Centra vidusskolas skolēnus ar panākumiem Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē.

  Godalgotas vietas ieguvuši:

  • Ņikita Orehs 11.a – 1. pakāpes diploms
  • Ņikita Ziļs 11.a – 3. pakāpes diploms
  • Kristīne Jevsejeva 12.a – atzinība
  • Anastasija Azarova 11.a – atzinība
  • Jevgēnijs Korotkovs 11.a – atzinība
  • Kristina Šustova 11.a – atzinība

  Ņ.Oreha darbs ir izvirzīts uz Valsts zinātnisko konferenci.

  ZPD vadītājas N.Kožanova, M.Skutele, T.Baranovska

  Pateicamies par sadarbību DU doktorantei Marinai Savickai.

 • Ceturtdien, 10.martā mūsu pirmklasnieces piedalījās ikgadējā pilsētas mēroga izteiksmīgas runas konkursā.

  • Anastasija Kazusa 1.c klase II vieta (skolotāja Tatjana Vanaģele)
  • Karolina Kornejeva 1.a klase Pateicība (skolotāja Teresa Kovale)
  • Evelīna Kezika 1.b klase Pateicība (skolotāja Tatjana Osipova)

  Bērni varēja izpausties un parādīt savu talantu, izteiksmīgi norunājot dzejoļus par dzīvniekiem. Meitenes ne tikai iemācījās diezgan garus dzejoļus, bet centās izjust to saturu un dzejoļa domu atklāt klausītājiem, papildinot stāstījumu ar aizrautīgiem žestiem un mīmiku, nereti sasmīdinot klausītājus vai liekot aizdomāties. Konkursa dalībnieki un klausītāji ir guvuši emocionālo gandarījumu.

  Pēc žūrijas apspriedes, tika paziņoti konkursa uzvarētāji (pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji), kuri saņēma diplomus un nelielas dāvanas, bet pārējiem dalībniekiem tika pasniegti pateicības raksti. Paldies visiem konkursa dalībniekiem par izteiksmīgajiem un pārliecinošiem priekšnesumiem.

  1.c klases audzinātāja Tatjana Vanaģele

 • Skolas 2.stāva foajē šobrīd vērojama 6.b klases skolnieces Viktorijas Zolnerčikas radošo darbu izstāde, kuras atklāšanā piedalījās viņas klasesbiedri, skolotāji, klases audzinātāja, mamma un skolas direktors. Visi bija gandarīti par Viktorijas panākumiem mākslas jomā. Viktorijai interese par vizuālo mākslu radās jau 2.klasē, bet tagad jau trīs gadus viņa apmeklē nodarbības Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā ,,Saules skola”. Viņas darbi ir bijuši izstādīti ,,Saules skolā” un Daugavpils pilsētas domē. Viktorija pastāstīja, ka viņai vislabāk patīk un padodas gleznot kluso dabu, un savos darbos viņa tiecas izmantot visas krāsas un toņus, jo arī pasaule ir krāsu un ideju pārpilna.

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • Jau divus gadus pavasarī Daugavpilī ir tapusi apgleznotu olu galerija Rīgas ielā. Pagājušajās Lieldienās pilsētas skolu komandas veidoja katra savu “Skaistāko Lieldienu olu”, un tās visas tika uzstādītas pilsētas gājēju promenādē, kur priecēja daugavpiliešus un pilsētas viesus. Katram bija iespēja izvēlēties savu viskrāšņāko Lieldienu rotu un par to nobalsot.

  Šogad olu apgleznošana notika 9. un 10.martā DDMV “Saules skola” ēkā Parādes ielā 7., kurā piedalījās Daugavpils Centra vidusskolas komanda 4 cilvēku sastāvā:

  • Aleksejeva Tatjana 7.b
  • Luščika Darja 7.b
  • Stjopina Alisa 7.b
  • Vasile Darja 7.b

 • jefimova kr olimp w

 • lavs krval w

 • 2016. gada 24.februārī BJC “Jaunība” tika rīkots konkurss “Skolēni eksperimentē”. Konkursā piedalījās 6.-9. klašu skolēni no piecām Daugavpils pilsētas skolām (12.vsk., 3.vsk., 9.vsk., 17.vsk., Centra vsk.). Skolēni pastāstīja par saviem eksperimentiem, kurus veica- novēroja skolās.

  Mūsu skola 6. a klases skolēni (Deniss Ivbulis, Dmitrijs Čuprovs un Margarita Ceceruka) rādīja filmēto video – “Slieku ferma”. Kā izrādās skolas - apstākļos var audzēt sliekas un ražot biohumusu.

  Kopvērtējumā visi skolēni nepalika bez uzmanības, visi ieguva diplomus par piedalīšanos eksperimentos, kā arī saldumus. Galvenais ir tas, kā visi skolēni saņēma iespaidīgos emocijas un daudz jaunuma.

  Mūsu skolēni ieguva 2. vietu.

  Paldies skolēniem!
  Dabaszinību skolotāja Tatjana Baranovska un mājturības skolotājs Gunārs Gereiko.

 • anglu olimp 2016 w

  balsis 2016 ansamblis w

  balsis 2016 duets w

 •  ,,Veselību veicinošās skolas" rīkoto pasākumu ietvaros mūsu   skolā viesojās trīs policistes: Šana no Kanādas, Liseta no Holandes un Liene no Latvijas, kuras runāja par ļoti aktuālu tēmu – cilvēktirdzniecību. Aktu zālē bija pulcējušies 8.-11.klašu skolēni un skolotāji. Izrādās, ka cilvēktirdzniecība ir otrais ienesīgākais nelegālais bizness pasaulē pēc narkotiku izplatīšanas. Cilvēktirdzniecībai pieskaitāmi 4 virzieni: piespiedu darbs, seksa pakalpojumi, fiktīvās laulības, orgānu tirdzniecība. Kanādas policijas pārstāve iepazīstināja ar statistiku pasaulē, Holandes policiste Liseta rādīja multifikācijas filmu par šo tematu, uzskatāmi parādot situācijas, kā cilvēks var tikt pārdots. Arī latviešu policiste Liene minēja vairākus cilvēktirdzniecības piemērus. Viens no tiem - cilvēks oficiāli noslēdz līgumu par darbu ārzemēs, bet izrādās, ka jābrauc nevis pa taisnāko ceļu, bet cauri vairākām citām valstīm. Tas jau varētu norādīt uz to, ka kādā valstī pa ceļam viņu var pārdot.

   Policistes deva vairākus padomus, kas būtu jāievēro, pirms doties uz ārzemēm. Ir konkrēti jāzina, uz kuru vietu (valsts, pilsēta, adrese, kur palikt vai dzīvot, drauga vai paziņas uzvārds) cilvēks dodas. Līdzi jāņem kabatas nauda, pase. Lai izvairītos no nepatikšanām, nekādā gadījumā nedrīkst dot pasi nepazīstamai personai, dzert dzērienus, ko piedāvā nepazīstami cilvēki, jo tajos var būt miega zāles vai narkotikas. Jauniešiem tika iedoti  arī informatīvi bukleti ar tālruņa numuru, uz kuru var zvanīt, ja ir radušās aizdomas par nonākšanu nelaimē.

  Jaunieši uzmanīgi klausījās, uzdeva jautājumus, bija arī tādi , kas mēģināja jokot, taču pēc tikšanās sarunā ar skolotāju piekrita, ka informācija bija lietderīga un ,tā kā jaunieši ļoti bieži dodas darba meklējumos uz ārzemēm, atgādinājums būt piesardzīgiem, iespējams, pasargās kādu no neapdomīgas rīcības.

  VVS vadītāja M.Skutele

 • 25.martā BJC ,,Jaunība" rīkoja limonādes svētkus ,,Esi vesels!", kurā mūsu skolu pārstāvēja 4.a un 10.a klases komandas. Kā pastāstīja 4.a klases audzinātāja S.Skrupska, komandām vajadzēja prezentēt savu veselīgo dzērienu, zīmēt plakātu, dejot, lasīt dzeju, izveidot oriģinālu figūru no dažādiem dzērienu iepakojumiem – tetrapakām un pudelēm. Tās palīdzēja sagādāt pārējo klašu skolēni. Konkursa gaitā bija jāuzraksta pēc iespējas vairāk dažādu dzērienu nosaukumu, kā arī jāpierāda komandas spējas sportiskās aktivitātēs. Komandas tika vērtētas atbilstoši savai vecuma grupai, tāpēc liels prieks, ka mūsu skolas 10.a klases komandai izdevās iegūt 1.vietu, bet 4.a klases komandai 2.vietu. Paldies skolēniem, komandas atbalstītājiem un klases audzinātājām S.Skrupskai (4.a kl.) un M.Ravinskai (10.a kl.)!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Daugavpils Centra vidusskolas komanda izcīnīja 1.vietu ,,Lāses kauss 2015" sacensībās volejbolā Latvijas skolu komandām 1999./2002.g.dz. meitenēm.

   

  Komandas sastāvs:

  • Ieva Petrova – 9.b kl.
  • Alīna Larionova – 9.b kl.
  • Nataļja Piļdika – 9.b kl.
  • Tatjana Bogdanova – 8.a kl.
  • Amālija Petrova – 7.b kl.
  • Karina Filipenko – 7.b kl.
  • Diana Mihailova – 7.a kl.
  • Anastasija Vorobjova – 7.a kl.

  Sporta skolotājs Sergejs Forsjuks

  Paldies par uzvaru!

 • Mākslas dienu ietvaros pirmajā pavasara mēnesī  mūsu skolā notika vairāki pasākumi. Sadarbībā ar Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju skolā tika atklāta Daugavpils mākslinieku gleznu ekspozīcija, kuru varēs aplūkot vēl mēnesi. Skolas muzeja vadītāja J.Bendorjusa aicina skolēnus apmeklēt šo izstādi klases stundu laikā, lai interaktīvā sarunā par mākslu atklātu mākslinieku personīgo pasaules redzējumu. Šo stundu mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar Daugavpils māksliniekiem un stiprināt piederības sajūtu dzimtajai pilsētai, tās kultūrai.

  Skolēni apmeklēja Daugavpils teātra izrādi ,,Leo – mazais lauva". Bērni bija sajūsmā par pamācošo un skatuviski krāšņo izrādi.

  Mūsu skolā viesojās Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas ,,Saules skola" audzēkņi un pedagogi, demonstrēja apģērba dizaina izglītības programmas audzēkņu darinātos tērpus, kā arī pastāstīja par interjera dizainu, vizuālo reklāmu, koka izstrādājumu dizainu. Kā uzsvēra ,,Saules skolas" pedagogi, bērniem un jauniešiem ir svarīgi attīstīt vizuālo uztveri, jo tas veido izpratni par sevi un apkārtējo pasauli, attīsta emocijas, ļauj aptvert savu vietu un lomu apkārtējā vidē.

  Pirms pavasara brīvdienām skolā notika konkurss ,,Mēs esam talantīgi", uz kuru kuplā skaitā bija ieradušies talantīgo skolēnu draugi, ģimenes locekļi, kā arī pedagogi un klasesbiedri. Skolēni dziedāja, dejoja  sporta un balles dejas, vingroja, lasīja dzeju, spēlēja dažādus mūzikas instrumentus, demonstrēja savus zīmējumus un rokdarbus. Dalībai pusfinālam pilsētā tika izvirzīti vokāli instrumentālās grupas ,,Fomous band" (9.-11.kl.), bundzinieka Alekseja Grigorjeva (8.a kl.), vingrotājas Kasandras Amirovas (4.a kl.), cilvēka-orķestra Aleksandra Marcinkeviča (6.b kl.), divu balles deju grupu (8a kl. un 5.a kl.) un meiteņu vokālā ansambļa (8.a, 8.b.,9.a, 9.b kl.) priekšnesumi.

  Pirmais pavasara mēnesis ar savu pagaidām vēl atturīgo krāsu paleti jau ir ietonējis debesis, pilsētas parkus un dārzus; arī mūsu domas un izjūtas ir kļuvušas daudz krāsainākas un spilgtākas. Ar nepacietību gaidīsim pirmos pavasara ziedus un turpināsim radoši darboties!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Šogad mūsu skolnieces veiksmīgi piedalījās pilsētas atklātajā mājturības olimpiādē, kas tika veltīta tēmai „Varavīksne". Olimpiādē bija jāveido kompozīcija paliktnim, izvēloties kā iedvesmas avotu vienu no piedāvātajiem ainavu attēliem. Meitenes ar interesi gatavojās olimpiādei un sasniedza labus panākumus: 7.a klases skolniece Anna Kučika – 3. vietu, Fabiola Pollutri – atzinību, 6.b klases skolniece - Darja Vasile – atzinību.

  Paralēli 4 skolnieces (Miroslava Vilkova, Fabiola Pollutri, Anna Kučika, Jekaterina Baranovska) gatavoja mājas darbu 11. atklātajai mājturības olimpiādei – paliktni par tēmu „Vasara".

  Olimpiādes "Gadalaiki - vasara" 2. posmā no mūsu skolas startēja Fabiola Pollutri kopā ar vēl 5 dalībniecēm no citām Daugavpils skolām, izturot 330 dalībnieku lielu konkurenci.

   Praktiskais uzdevums, par kuru skolniece uzzināja tikai olimpiādes laikā, bija izveidot krāsainu kompozīciju un izstrādāt jostas fragmentu 15 cm garumā.

  Rezultātā radošo ideju izdevās realizēt ļoti veiksmīgi. Fabiola ieguva 2. vietu 6.-7. klašu grupā (starp 47 dalībniecēm) un pārdzīvoja neaizmirstamas emocijas, kas pavada jaunu ideju ģenerēšanas procesu.

  Paldies visām talantīgām skolniecēm par pacietību un atsaucību, piedaloties ārpusstundu pasākumos!

  Mājturības skolotāja T.Baranovska

 • 10.martā Daugavpils 13.vidusskola rīkoja konkursu- spēli par J.Oļešas grāmatu ,,Trīs resnvēderi", kurā mūsu skolu pārstāvēja 5.a klases skolēni Dmitrijs Čuprovs, Viktorija Makeviča un Deniss Ivbulis. Konkursā viņi pierādīja, ka ir paši vērīgākie lasītāji, kuri labi izprot un var paskaidrot vārda nozīmi, pārzina grāmatas saturu, varoņu raksturu un īpašības.

  Konkursa gaitā  skolēni parādīja, ka lasīšana ir pats labākais ceļojums pagātnē, jo viņi uzminēja melnās kastes noslēpumus.

  Saspringtā gaisotnē 5.a klases komandai izdevās izcīnīt godpilno 1.vietu. Tā bija pelnīta uzvara par centību un mērķtiecīgu darbu.

  Skolotāja – konsultante Darja Savicka

 • Daugavpils Centra vidusskolas komanda izcīnīja 2.vietu Daugavpils pilsētas skolēnu sacensībās peldēšanā pamatskolu grupā. Komandas pārstāvji ieguva godalgas individuālajā sniegumā 25m (2.– 5.kl.) un 50m (6.– 9.kl.) peldēšanā.

  Komandas dalībnieki

  • Žanis Lazdovskis 5.a kl. – 1.vieta
  • Anastasija Kočmarjova 9.b kl. – 1.vieta
  • Božena Glušakova 5.a kl. – 1.vieta
  • Diana Petunova 6.a kl. – 2.vieta
  • Askolds Isakovs 2.b kl. – 2.vieta
  • Valērija Pavlova 3.a kl. – 2.vieta
  • Edgars Jahimovičs 5.b kl. – 3.vieta
  • Aleksandrs Kuļtiševs 7.a kl.
  • Maksims Tugalevs 6.a kl.
  • Nataļja Piļdika 9.b kl.
  • Deniss Vasiļjevs 7.a kl.
  • Maksims Abrazevičs 9.kl.

  Sporta skolotāji Sergejs Forsjuks, Maksims Sergejevs

 • 2015. gada 28.februārī pilsētā  notika 30. atklātā olimpiāde krievu valodā (dzimtā) un literatūrā, veltīta  izcilam 20. gadsimta Latvijas krievu rakstniekam Jūrijam Tiņanovam, kura jubileja tika atzīmēta 2014. gadā.

  Apsveicam 11.a klases skolnieci Annu Taraskovu ar veiksmīgu uzstāšanos olimpiādē un ar atzinības diplomu.

  Informāciju sagatavoja  krievu valodas un literatūras skolotāja J.Bendorjusa.

 • Daugavpils Centra vidusskolas meiteņu komandai 1.vieta skolu komandu volejbola sacensībās ,,Lāses kauss 2015"

   

  • Ieva Petrova 9.b kl.
  • Alīna Larionova 9.b kl.
  • Nataļja Piļdika 9.b kl.
  • Tatjana Bogdanova 8.a kl.
  • Amalija Petrova 7.b kl.
  • Karina Filipenko 7.b kl.
  • Diāna Mihailova 7.a kl.
  • Anastasija Vorobjova 7.a kl.

  Sporta skolotājs Sergejs Forsjuks

  Lai veicas Latvijas skolu komandu sacensībās Rīgā!

 • 2014.gada 27.martā Daugavpils Centra vidusskolas dabaszinātņu un matemātikas skolotāji aicināja pilsētas pedagogus piedalīties seminārā „Dabaszinības un matemātika". Strādājot Inovatīvās pieredzes skolu tīklā, viņi ir tie skolotāji, kuri savās mācību stundās un nodarbībās aprobē jaunus materiālus dabaszinātņu priekšmetos un matemātikā.

  Seminārā piedalījās 32 pedagogi no 11 pilsētas skolām. Šoreiz skolotājiem tika piedāvāts iejusties inženieru lomā, strādājot „konstruktoru birojā". Konstruktoru biroju „Ūdens" vadīja bioloģijas un dabaszinību skolotāja Tatjana Baranovska un sākumskolas skolotāja Nataļja Glušakova, konstruktoru biroju „Gaiss" – bioloģijas un dabaszinību skolotāja Gaļina Uzlova un matemātikas skolotāja Svetlana Radionova, konstruktoru biroju „Zeme" – bioloģijas skolotāja Ruta Puida un matemātikas skolotāja Jeļena Azareviča. Modelējot lidmašīnas, kuģus un mašīnas, skolotāji ne tikai izveidoja un aprobēja modeļus, bet arī tika aicināti izdarīt secinājums par veikto darbu un iespēju izmantot šos eksperimentus mācību procesā.

  Tika pārrunāts par divām pieejām stundu organizēšanā: tradicionālo un uz pētniecību balstīto mācīšanos, kuras rezultātā skolēnam veidosies noturīgākas zināšanas, attīstīsies daudzveidīgas prasmes un veidosies apziņa par dabas procesu vienotību un nozīmīgumu. Semināra laikā daudz diskutēts par dabaszinībām. Tas ir priekšmets vai triju priekšmetu apkopojums? Mākslīgs veidojums vai, apkārtējo pasauli izzinot, dabiskā ceļā radies subjekts? Rezultātā tiek meklēts, maisīts, audzēts, vērots, saskaitīts, reizināts un veidots – vielas, materiāli, procesi, formulas, idejas un eksperimentu dūmi. Tātad dabaszinību recepte ir matemātika plus fizika, bioloģija un ķīmija.   

  Daugavpils Centra vidusskolas
  Inovatīvās pieredzes skolas koordinatore
  Jeļena Azareviča

 •  

   

   

  Sveicam novada skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursa laureātus:

  • J.Zlobina - 2. pakāpes diploms (darbs izvirzīts uz Rīgu)
  • J.Urujeva - 3. pakāpes diploms
  • V.Kiseļovs - 3. pakāpes diploms

  Pateicība skolotājiem R.Vasiļonokai, I.Gurjanovai, J.Bendorjusai, M.Kozlovskai par atbalstu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu sagatavošanā.

 • В четверг, 13 марта, в Даугавпилсском краеведческом и художественном музее прошло мероприятие, организованное музеем и Центром русской культуры и посвященное 20-летию последнего. Оно называлось «Наследие русской культуры в Даугавпилсе» и было адресовано школьникам – восьмиклассникам средней школы Центра, участникам краеведческого кружка, которым руководит учитель истории Инна Лобанова.

  Центр русской культуры в нынешнем году отмечает 20-летие, и под знаком юбилея проходят все праздники и конкурсы. В течение всех этих лет Русский дом активно сотрудничал со многими общественными организациями и культурными учреждениями города, а в юбилейный год предложил некоторым из них организовать и провести совместные мероприятия. Музей откликнулся одним из первых.

  В начале встречи заместитель директора Даугавпилсского краеведческого и художественного музея Людмила Жилвинская рассказала ребятам о русском наследии в нашем городе, сделав акцент на архитектурные памятники, прежде всего Динабургскую крепость и многочисленные храмы православной и старообрядческой конфессий. Также она упомянула многих русских ученых, изобретателей, писателей, художников, священников и т. д., связанных с Даугавпилсом. А затем перед школьниками выступил фольклорный коллектив «Русичи» (художественный руководитель Татьяна Зубкова) Центра русской культуры. Участницы ансамбля не только исполнили народные песни, но и показали старинные русские обряды, вовлекли ребят в игры. Современные школьники, привыкшие в основном к играм в интернете, вначале робели и смущались, но потом «разогрелись» и лихо отплясывали вместе с «Русичами». Завершилось всё раздачей юбилейных пряников, посвященных 20-летию Русского дома.

  «Я считаю, что это очень хорошая нетрадиционная форма изучения своего города», - сказала в заключение «Граням» И. Лобанова.

  © Grani.lv

 • Š.g. 14. martā Latgales Centrālajā bibliotēkā notika literārs pasākums „Puškina pasakas", kas tika organizēts sadarbībā ar mūzikas skolotāju Elvīru Bestuginu.

  Pasākumu vadīja aktrise, radiožurnāliste un Latvijas Puškina biedrības pārstāve Svetlana Vidjakina. Viņa novatoriski un artistiski pastāstīja skolēniem interesantākos A.Puškina biogrāfijas faktus, lasīja pasaku fragmentus, izmantojot pēc rakstnieka pasaku motīviem veidotus zīmējumus, no sāls mīklas veidotas statuetes un gleznas.

  Mūsu skolas 4.a klases skolēni  skaitīja A.Puškina dzejoļus.  Ar Puškina pasaku palīdzību bērniem tika pasniegta mīlestības, taisnības un labsirdības stunda.

  4.a klases audzinātāja Nataļja Glušakova.

 • 13.martā Centra vidusskolā notika sportiskas un atraktīvas sacensības 3.a un 3.b klases skolēniem un viņu ģimenes locekļiem, kurās kuplā skaitā bija ieradušies skolēnu tēvi, brāļi un māsas. Sacensību sākumā skolēni skaitīja asprātīgus dzejoļus par sportu un veselīgu dzīvesveidu, pēc tam abu klašu komandas –  ,,Bitītes" un ,,Mārītes" – sacentās stafetēs, kurās varēja parādīt savu dzīvesprieku un humora izjūtu. Komandu dalībnieku sniegums bija ļoti līdzvērtīgs, tāpēc uzvarēja draudzība. Lai atgūtu sacensībās zaudētos enerģijas krājumus, noslēgumā komandas saņēma saldas balvas.

  Vecāki bija ļoti gandarīti par saturīgi un sportiski pavadīto laiku mūsu skolā.

  Informāciju sagatavoja Dace Aizpuriete

 • 8m 2014

 • 28.februārī Centra vidusskolas telpās notika Daugavpils pilsētas skolu 2.klašu skolēnu ,,Jautro matemātiķu konkurss", kurā aktīvi iesaistījās arī mūsu skolas 2.klašu skolēni un viņu pedagogi. Pasākums bija patiešām interesants un pamācošs. Paldies skolēniem par piedalīšanos un pedagogiem par skolēnu sagatavošanu šim konkursam!

  2.a klases audzinātāja Tereza Kovale

 • 28.martā skolas pedagogi piedalījās konferencē ,,Intereses par mācību priekšmetu veicināšana, veicot pētniecisko darbu stundā un/vai ārpusstundu laikā". Konferences mērķis – motivēt skolotājus veikt radošos pētījumus un veicināt skolēnu radoši pētniecisko darbību, prasmi prezentēt savu darbu, lai piedalītos skolas un novada skolēnu radoši pētniecisko darbu konkursos. Savā pieredzē dalījās skolotājas N.Gagarina, E.Karavajeva, I.Lobanova, N.Kožanova, M.Ravinska, S.Radionova. Savu radoši pētniecisko darbu ,,Dzirkstošā ūdens noslēpumi" prezentēja 3.a klases skolēns Deniss Ivbulis.

  Aktuālākais šai konferencē bija tas, ka tika uzsvērta starppriekšmetu saiknes nepieciešamība un saistība ar reālo dzīvi, jo, kā noskaidrojām, bez ķīmijas un matemātikas formulu zināšanām neiztikt, veicot pat tik šķietami vienkāršu lietu kā gurķu marinēšana. Daugavpils Centra vidusskola ir IPS (Inovatīvās pieredzes skola), tajā aktīvi darbojas skolotājas M.Ravinska un S.Radionova, kuras šajā seminārā aktualizēja metokognitīvās prasmes kā pamatu pētnieciskai darbībai. Radoši pētnieciskā darbā nepieciešams dot skolēniem iespēju darboties patstāvīgi, pielietojot jau esošās zināšanas un prasmes – tā ir galvenā mācību stratēģija.

  Konferences noslēgumā tās dalībnieki saņēma apliecinājumu par piedalīšanos.

  Dace Aizpuriete

 • Lieldienu brīvdienu nedēļā mūsu mūsu skolas pedagogiem tika piedāvāta lieliska iespēja apmeklēt Marka Rotko mākslas centru, kas atrodas Daugavpils cietokšņa Arsenāla ēkā. Tas darbosies kā daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar pasaules slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem un reprodukcijām, kā arī aplūkot pastāvīgās un mainīgās Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes. Jau šobrīd zināms, ka Latvijā un pasaulē slavenais keramiķis Pēteris Martinsons , kuram Daugavpils ir bērnības un jaunības pilsēta, daļu savu darbu novēlējis dzimtajai pilsētai, un tie tiks izstādīti Marka Rotko mākslas centrā.

  Pastaigājoties pa plašajām, ampīra stilā celtajām un nupat renovētajām izstāžu telpām un māksliniekiem vai mākslas centra viesiem paredzētajām telpām, varējām pārliecināties, ka mūsu pilsētā būs unikāla, ļoti mūsdienīga vieta, kurā apmeklētāji, īpaši jau skolu jaunieši, studenti un pedagogi, kam māksla īpaši tuva, varēs radoši iedvesmoties un gūt dziļas un unikālas zināšanas, kā arī paši radoši darboties profesionāļu vadītās meistarklasēs.

  Jāpiebilst, ka Marka Rotko mākslas centrs būs vienīgais Austrumeiropā, kurā varēs aplūkot pasaulē slavenā gleznotāja oriģināldarbus, tos sava tēva dzimtajai pilsētai dāvinājuši mākslinieka bērni. Jau šī gada 24.aprīlī notiks Marka Rotko centra atklāšana, visi interesenti tiks aicināti apmeklēt šo centru arī Muzeju nakts pasākumos, bet rudenī – 25.septembrī – tiks svinēta Marka Rotko 110. dzimšanas diena.

  Pēc mākslas centra apskates devāmies pie Daugavpils cietokšņa pārvaldnieka Jāņa Dukšinska, kurš pastāstīja par cietokšņa attīstības plāniem un iespējām un prezentēja virtuālo versiju par cietokšņa ielu un ēku izskatu un funkcijām pēc renovācijas. Cietoksnis ir ļoti piemērota vieta ne tikai pastaigām un atpūtai, bet arī radošu un kreatīvu stundu norisei, jo šeit esošie arhitektūras, mākslas, vēsturiskie objekti un dzīvā daba ir lielisks izpētes objekts. Cietokšņa kazemātos mīt lielākā sikspārņu kolonija Baltijā, te tiek uzņemtas spēlfilmas, notiek pasākumi pilsētas svētku, Mākslas dienu ietvaros.     

  Mums jāapzinās, ka dzīvojam ļoti tuvu unikālam vēstures un kultūras objektam, mūsu skola no visām pilsētas skolām atrodas tam vistuvāk, tāpēc izmantosim šo iespēju un apmeklēsim Daugavpils cietoksni, Marka Rotko mākslas centra rīkotos pasākumus un izstādes, lai gūtu iedvesmu, saturīgi pavadītu savu brīvo laiku un varētu popularizēt šo vietu saviem draugiem un pilsētas viesiem!

  Dace Aizpuriete

 • Apmācības „Viens plus viens ir pieci [1+1=5]?" krievvalodīgo jauniešu iekļaušanai Eiropas Savienības programmā „Jaunatne darbībā" notika 2013.  gada 21.-24.martā Babītes novadā, viesu namā IDE. Apmācībās piedalījās arī liela, iniciatīvas bagāta jauniešu grupa no Daugavpils. Tie bija jaunieši un skolotāji no Centra vidusskolas, no 17. vidusskolas, no 15. vidusskolas, jauniešu grupa no biedrības "ERFOLG", jaunieši no čigānu kultūras un attīstības biedrības „MeRoma". Kopā mēs bijām 18 dalībnieki no visas Latvijas. Īpaši priecē tas, ka izturējām konkursu 100 iesniedzēju vidū.

  Apmācību mērķis bija veicināt krievvalodīgo jauniešu aktīvāku līdzdalību un iesaisti programmas "Jaunatne darbībā" projektos. Pieteikties varēja jaunieši, kas ikdienā lieto krievu valodu kā sarunvalodu (neatkarīgi no tautības), un jauniešu līderi, pedagogi, studentu pašpārvaldes vadītāji/dalībnieki, jaunatnes darbinieki pašvaldībā, dažādu organizāciju biedri vai citi aktīvi cilvēki, kas ikdienā strādā ar krievvalodīgiem jauniešiem un vēlas īstenot interesantus projektus ar krievvalodīgo jauniešu iesaisti, t.sk. starptautiskus.

  Apmācību laikā mums bija iespēja runāt par sadarbības un savstarpējās integrācijas jautājumiem Latvijā,  saņemt detalizētu informāciju par programmu "Jaunatne darbībā" un tās projektu veidiem, uzzināt par neformālās izglītības nozīmi mācīšanās procesā un "Jaunatnes darbība" projektos un izprast starpkultūras aspektus projektos, saņemt konsultatīvu atgriezenisko saiti par savu projektu ideju piemērotību programmai „Jaunatne darbībā".

  Apmācības laikā mēs mācījāmies būt kopā ar citiem, strādāt komandā, mācījāmies darot un mācījāmies mācīties. Tās ir neformālās izglītības pamatnostādnes. Katrs dalībnieks guva nepieciešamās zināšanas un prasmes projekta veidošanai: kā uzrunāt mērķa grupu, kā panākt projekta ietekmi uz vietējo sabiedrību, kā popularizēt projektu un izmantot iegūto pieredzi, kā meklēt sadarbības partnerus, kā rakstīt darba programmu un kā ievērot laika grafiku. Vairāki interesanti materiāli bija izstrādāti kopīgā darba laikā. Daudziem jauniešiem apmācības kurss deva fundamentālas zināšanas projektu veidošanas jomā, rosināja domāt radoši, domāt multikulturāli un toleranti.

  Vakaros apmācību dalībniekus gaidīja aizraujoši pasākumi, kur viņi varēja pastāstīt par sevi, savu organizāciju vai darba pieredzi, piedalīties talantu/netalantu vakarā un zemes stundā.

  Četras nodarbību dienas pagāja  ātri. Daudzpusīga, bagāta un ļoti interesanta darba programma aizrāva visus dalībniekus,  radīja apbrīnojamu vienotību un saskaņu, aktīvi darbojās visās aktivitātēs un apspriedēs, zīmēja, tēloja, veidoja. Atvadīties no jauniegūtajiem draugiem bija skumji. Katrs no mums atveda uz savu skolu vai jauniešu organizāciju jaunas idejas, vēlmi aktīvi darboties, attīstīties , popularizēt mūsu pilsētas vārdu, iesaistoties gan jauniešu apmaiņas projektos, gan iniciatīvas projektos, gan brīvprātīgo darbā.

  Apmācību dalībnieki izsaka lielu pateicību savu skolu administrācijai, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldei par atbalstu un sapratni.

   Daugavpils Centra vidusskolas skolotāja Jevgeņija Bendorjusa.

 • Marts visā Latvijā zināms kā mākslas un teātra mēnesis, jo līdz ar pavasara vēsmām ikvienā sirdī – lielā vai mazā – ienāk prieks, cerība un vēlme redzēt šo pasauli krāsaināku, skaistāku un labestīgāku. Arī mūsu skolā viena nedēļa martā tiek veltīta padziļinātai skolēnu radošo spēju izkopšanai un jaunu talantu atklāšanai. No 15. līdz 21. martam skolā risinājās pasākumi, kuru laikā pedagogi, skolēni un skolas viesi varēja atklāt savu talantu gleznošanā, zīmēšanā, fotomākslā, rokdarbu prasmēs un mūzikā, kā arī dalīties savā pieredzē par dažādu Lieldienu dekorāciju veidošanu.

  15.martā skolā tika organizēta Pankūku diena, jo, kā zināms, vairāku tautu kultūrā pankūkas savas apaļās formas dēļ simbolizē sauli un tuvojošās Lieldienas. 18.martā darbojās Lieldienu dekora darbnīca skolotājas Tatjanas Baranovskas vadībā, kurā varēja iemācīties gatavot Lieldienu zaķus un citus dekorus. Pēcpusdienā skolas ansamblis Olgas Čapļas vadībā un citi skanīgāko balsu īpašnieki iepriecināja klausītājus ar koncertu ,,Pavasara dziesmiņa", kurā skanēja ne tikai mūzika un dziesmas, bet arī dzeja par pavasari. Skolā kopš 19.marta var aplūkot vizuālās mākslas izstādi ,,Kaķi martā", kurā ar kaķu tēliem krāsainos un dzīvespriecīgos toņos atspoguļota visplašāko emociju gamma. Paldies vizuālās mākslas skolotājām Oksanai Baranovskai un Inetai Auzānei par šo ideju!

  Īpašu uzmanību piesaistīja mūsu skolnieces Viktorijas Gibovskas fotoizstāde ,,Mirkļa noskaņas", kuras atklāšanā 20.martā piedalījās arī laikraksta ,,Latgales Laiks", televīzijas ,,Dautkom" un Daugavpils Jauniešu departamenta pārstāvji, un šī izstāde tika atspoguļota pilsētas plašsaziņas līdzekļos. Šai dienā skolā viesojās arī pilsētas seniori, kuru meistarīgi izveidotie Lieldienu dekori un citi daiļamatniecības izstrādājumi piesaistīja gan skolēnu, gan pedagogu uzmanību, jo tos varēja ne vien aplūkot, bet arī mācīties izgatavot.

  Mākslas nedēļas noslēgumā skolēniem bija iespēja apmeklēt Daugavpils teātra izrādi ,,Grega dienasgrāmata", bet nākamajā nedēļā klašu audzinātāji apmeklēs Marka Rotko mākslas centru, lai iepazītos ar pasaulslavenā mākslinieka daiļradi un mākslas centra piedāvātajām iespējām.

  Dace Aizpuriete

 • Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus un viņu vecākus iepazīties mūsdienu profesiju dažādību, apmeklējot interneta vietni www.profesijupasaule.lv .

  Šobrīd tur var iepazīties gandrīz ar 50 dažādām profesijām.

  „Profesiju Pasaulē" interesenti var viesoties ēdināšanas, elektronikas, informācijas tehnoloģiju un kokapstrādes uzņēmumos, vadības un administrācijas sfērā strādājošajās organizācijās, skaistumkopšanas un fitnesa centros, tūrisma birojos un viesnīcās.

  Vietnē ietvertie materiāli mudina ne tikai jauniešus, bet arī viņu vecākus domāt par sevi ne tikai kā par topošo darba ņēmēju, bet arī kā darba devēju.

  Informāciju sagatavoja: Rita Vasiļonoka

 • 5.a klases skolēnus Oļegu Gedzjunu un Regīnu Vingri ar iegūto atzinību pilsētas latviešu valodas olimpiādē 5. 6. klašu skolēniem!

  10.klases skolēnus Andreju Papsjukeviču, Līnu Jakimoviču, Viktoriju Petroviču un Mihailu Stasjuku ar iegūto atzinību konkursā ,,Valoda atver acis uz pasauli"!

  11.a klases skolēnus Diānu Kuplovu – Oginsku, Veroniku Vasiļjevu, Renāti Pušku, Igoru Aleksejevu ar iegūto atzinību literārajā spēlē – konkursā ,,Brīnumainajā pasaku pasaulē"!

  11.b klases skolniekus Vladislavu Sevčiku un  Diānu Baško (skolotāja Tatjana Baranovska) ar iegūto 2.pakāpes diplomu Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā un tiesībām pretendēt ārpus konkursa studijām Daugavpils Universitātes ķīmijas, bioloģijas un vides zinātnes bakalaura studiju programmās!

 • No 28. februāra līdz 3. martam Starptautiskajā Izstāžu centrā Rīgā notika gada nozīmīgākais izglītības pasākums “Skola 2013”.

  28.03.13.  arī mūsu skolas 5 skolēni apmeklēja šo izstādi. Skolēni uzzināja daudz interesanta par esošajām Latvijā augstskolām. Viņi atveda dažādus reklāmas bukletus, kuros var atrast informāciju par dažādām mācībiestādēm. Interesenti var apskatīt bukletus skolas bibliotēkā.

  Par organizēto braucienu gribam pateikties VIPIP profesionālās, interešu un pieaugušo izglītības nodaļas vadītājai Lidijal Plavinskai un karjeras konsultantei Santai Čeirānei.

  Lūdzam iepazīties ar Latvijas augstskolu un koledžu atvērto durvju dienu grafiku.

   

  Valsts augstskolas

  AUGSTSKOLA

  ATVĒRTO DURVJU DIENAS DATUMS

  Daugavpils Universitāte

  9. aprīlis (15:00-17:00)DU, vienības iela 13

  Banku augstskola

  17.aprīlis, 15.maijs un 12.jūnijsplkst. 15.00 Rīgā, K.Valdemāra ielā 161, Banku augstskolā

  Latvijas Jūras akadēmija

  5. aprīlis (12:00)

  Latvijas Kultūras akadēmija

  23. marts (12:00)

  Latvijas Mākslas akadēmija

  22. - 23. marts

  Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija

  27. aprīlis

  Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

  26. marts (12:00)

  Latvijas Universitāte

  19.-22. marts

  precīzākus datumus un laikus atvērto durvju dienām atsevišķās fakultātēs skat. šeit: http://www.lu.lv/gribustudet/zinas/t/18084/

  Liepājas Universitāte

  13. aprīlis un 28. jūnijs (11:00-12:00)

  Rēzeknes Augstskola

  12. aprīlis (10:00) (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 90)

  Rīgas Juridiskā augstskola

  8. marts (15:30)

  Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija

  Rīgā: 16. marts, 13. aprīlis, 11. maijs (2. augusts)

  Jēkabpilī: 10. maijs, 7. jūnijs (9. augusts)

   

  Rīgas Stradiņa universitāte

  23.marts

  Rīgas Tehniskā universitāte

  13. aprīlis (10:00-16:00)

  Vidzemes Augstskola

  18.marts - 5.aprīlis: Studentu anatomija - iespēja ēnot studentus (anatomija.va.lv)

  6.aprīlis: atvērto durvju diena

   

  Privātās augstskolas

   AUGSTSKOLA

   ATVĒRTO DURVJU DIENAS DATUMS

  Baltijas Starptautiskā akadēmija

  Rīgā: 16.marts (11:00), 3. aprīlis(17.00), 20.aprīlis (11.00), 8. maijs (17.00), 18. maijs (11.00), 22. maijs - vecāku diena (17.00), 12. jūnijs(17.00), 19.jūnijs (17.00), 6. jūlijs (11.00), 17.jūlijs (17.00), 10.augusts(11.00), 24. augusts (11.00)

  Ekonomikas un kultūras augstskola

  23. marts, 27. aprīlis, 18.maijs, 1. jūnijs (11:00)

  Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola

  9. un 16. marts; 6., 13., 27. aprīlis; 11. un 18. maijs . Lomonosova 1/7, Rīga, 314. auditorija, plkst 12:00
   

  Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA)

  6. aprīlis ( 11:00), 8. un 28. maijs ( 17:00)

  Topošo maģistru vakari: 25. jūlijs, 14. un 27. augusts ( 18:30)

  Transporta un sakaru institūts

  TSI Latgales filiāle

  Rīgā: 16.marts (plkst.13:00) un 13.aprīlis (laiks tiks precizēts).
  Daugavpilī: 12.aprīlī

   

  Valsts koledžas

  AUGSTĀKĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE

  ATVĒRTO DURVJU DIENAS DATUMS

  Daugavpils medicīnas koledža

  26.marts un 15.maijs (plkst. 11:00).

  Latvijas Kultūras akadēmijas aģentūra "Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža"

  6.aprīlias (10:00)

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža

  27. marts un 15. maijs (10:00-15:00)

  Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža

  15. marts (15:00), 26. marts (11:00)

  Malnavas koledža

  19. aprīlis (10:00)

  Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža

  22. marts, 26. aprīlis, 31. maijs (9:00-14:00)

  Profesionālās izglītības kompetences centrs "Rīgas Tehniskā koledža"

  13. un 26. marts, 11. un 24. aprīlis (12:00-15:00, Braslas ielā 16 un Lēdmanes ielā 3)

  Informācijas diena: 11. maijs (10:00-13:00, Braslas iela 16)

  Rīgas Celtniecības koledža

  Informācijas diena: 24. aprīlis (15:00)Atvērto durvju diena: 23. marts (10:00-13:00)

  Rīgas Uzņēmējdarbības koledža

  5. un 26. aprīlis (13:00),  31. maijs (13:00), 14. jūnijs (13:00)

   

  Privātās koledžas

  AUGASTĀKĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE

  ATVĒRTO DURVJU DIENAS DATUMS

  Juridiskā koledža

  30. marts, 27. aprīlis, 25. maijs, 29. jūnijs, 27. jūlijs un 31. augusts (Rīgā)

  Kosmetoloģijas koledža

  18. maijs un 15 jūnijs (10:00, 14:00 un 18:00)

   

  Informāciju sagatavoja: Rita Vasiļonoka

   

 • 8m13

 •  Katra cilvēka potenciāls ir cieši saistīts ar paša izvēli, tāpēc pirmais solis ir iepazīties ar profesiju dažādību un karjeras iespējām jau skolā. Tāda iespēja bija 8.klašu audzēkņiem, ar kuriem skolas karjeras konsultante un psiholoģe novadīja „Karjeras spēle".

  Pirmais uzdevums bija saistīts ar dažādu slavenību profesijām. Tie bija valstu prezidenti un ministri. Ar cita uzdevuma palīdzību skolēni varēja iepazīties ar to profesiju būtību, kuras ir populāras cilvēku vidū. Trešais uzdevums ļāva skolēniem parādīt milzīgu potenciālu un radošumu, tas bija „Mēmais šovs". Un visinteresantākais bija uzdevums, pildot kuru, skolēns varēja izlemt, cik daudz viņam jāmācas, lai iekārtotos vienā no septiņiem profesionālas izaugsmes mājas stāviem.

  Liels paldies spēles dalībniekiem, līdzjutējiem un klašu audzinātājiem par atbalstu. Uzvaru svin 8.b klases komanda.

  Rita Vasiļonoka

  Olga Jermolajeva

  5.klašu skolēnu spēle „Profesiju pasaule".

  Apsveicam uzvarētājus – 5.a klasi.

 • Matemātikas pilsētas 63. olimpiādes uzvarētāji:

  2. vieta

  • Jūlija Visocka (6.a)

  3. vieta

  • Anastasija Vorobjova (5.a)
  • Mihails Stasjuks (10.a)
  • Dana Pļesunova (11.b)

  Atzinība

  • Anastasija Gavriļenko (5.a)
  • Renata Isajeva (6.a)
  • Vjačeslavs Matešs (12.b)
  • Valērija Ragozina (12.b)
 • {gallery}mm2012{/gallery}

 • Vecaku padomes parstavju tiksanas ar Humanas pedagogijas centra vaditaju Irminu Pogrebnaku.

  {gallery}irmina{/gallery}

 • Cien. 11.-12. kl. skolenu vecaki!

  Aicinam Jus piedalities tiksanas ar Krievijas vestniecibas parstavjiem.

  Tema

 • Seminars "Moderno tehnologiju izmantosana macibu procesa".

  Praktiskais seminars dabaszinatnu un matematikas skolotajiem.

  2011. gada 11. marta

  Dienas kartiba:

  13.50-14.00

  Dalibnieku registracija

  14.00-14.15

  Seminara atklasana

  N.Hetmane

  Aktu zale

  14.20-14.50

  Radosas prieksmetu darbnicas

  15.00-15.30

  Radosas prieksmetu darbnicas

  15.30-15.50

  Diskusija

 • 7.b klases skolnieces Nadezdas Medvedckas un vinas mates Ludmilas Lebedevas rokdarbu izstade "Maslenica".

  {gallery}masl{/gallery}

 • Veidlapu paraugi skolenu stundu kavejumu attaisnosanai.

  Sis veidlapas aizpilda:

  1. Veidlapu "Iesniegums" (dpcg_iesniegums.pdf) aizpilda vecaki vai klasu audzinataji.

  2. Veidlapu "Atlauja" (dpcg_atlauja.pdf) aizpilda tikai vecaki.

 • Skanot dziesmai

 • 19

 • Apsveicam uzvaretajus!

  Gaidam vinus Latgales novada olimpiade "Paskala ritenis-2008",

  kura notiks 26.marta Daugavpils Universitate

  12c

  Timofejevs Dmitrijs

  I.vieta

  12c

  Nikolajevs Jurijs

  II.vieta

  12e

  Nikitins Viktors

  III.vieta

  12c

  Gorbunova Jelizaveta

  III.vieta

  12f

  Selepjonoka Jekaterina

  III.vieta

  12e

  Filipova Anastasija

  III.vieta

  12c

  Cauna Inga

  atz

  12c

  Kozanovs Aleksejs

  atz

  12c

  Demesko Vitalijs

  atz

  12e

  Klaucane Elvira

  atz

  10a

  Ostrovskis Arnolds

  atz

  12c

  Hozjainovs Sergejs

  atz

   

 • Apsveicam 12.h skolnieci J.Tetere ar ieguto pirmo vietu pilsetas videofilmu konkursa
  "Daugavpils - mana pilseta"!

 • Apsveicam A.Kolosovu (12.b klase) par radosu sniegumu pilsetas skatuves runas konkursa
  "Tu esi Latvija" un velam veiksmi Latgales novada konkursa!