Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

29.aprīlī Latgales Centrālajā bibliotēkā notika 17. novadpētniecības konference ,,Skolas izglītība Daugavpilī – no pirmsākumiem līdz mūsdienām”, kuru organizēja Daugavpils Centra vidusskolas vēstures skolotāja Inna Lobanova sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju ,,Latgales novadpētnieki”.

Tā kā šīs konferences tēma bija ,,Mūsu absolventi”, Inna Lobanova un 7.b klases skolēni bija sagatavojuši prezentācijas par Daugavpils 5.pamatskolas absolventiem – pedagoģijas zinātņu doktoru, daudzu zinātnisku un mācību līdzekļu autoru Mihailu Gorski, muzeja,,Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktoru Josifu Ročko, māksliniekiem Pjotru Hudobčonoku un Romualdu Gibovski, kā arī Daugavpils Centra ģimnāzijas absolventi – vairākkārtējo Eiropas čempioni brīvajā cīņā, Londonas un Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieci Anastasiju Grigorjevu.

Tā kā konferencē kā goda viesi piedalījās arī daži absolventi, par kuriem skolēni veica savus pētnieciskos darbus, atmosfēra zālē bija ļoti sirsnīga, M.Gorskis un J.Ročko paši varēja vēlreiz atcerēties savas skolas gaitas un dalīties atmiņās.

Pasākumā skanēja arī dzeja un dažādu gadu dziesmas, bet konferences materiāli tika apkopoti grāmatā ,,Mihails Gorskis. Skolotājs” un brošūrā ,,Pēc 17.novadpētniecības konferences materiāliem”.

Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete