Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Piektdien, 10. martā, Daugavpils Centra vidusskolas 10.a un 11.a klases skolēni tikās ar Europe Direct Dienvidlatgale centra vadītāju Oskaru Zuģicki akcijā ,,Atpakaļ uz skolu”. Tika pārrunātas Eiropas un Latvijas aktualitātes, Latgales attīstība, demokrātisku vēlēšanu nozīmība un noskaidroti faktori, kas būtiski jauniešu izaugsmei: aktīva piedalīšanās skolas un pilsētas pasākumos, savu prasmju, ideju radoša izpausme un realizācija jau tagad, skolas gados.

Atgādinām, ka Oskars Zuģickis šogad ieguva godpilno 2. vietu sabiedrības balsojumā ,,Eiropas cilvēks Latvijā". Šis tituls tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā un piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis būtisku ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā. Balsojums par gada ,,Eiropas cilvēku Latvijā” šogad notika 25. reizi.

Lūk, ko par O.Zuģicki raksta pasākuma rīkotāji un balsojuma dalībnieki: ,,Viņa pasākumos ik gadu Daugavpilī un Latgalē piedalās tūkstošiem cilvēku. Oskars iedvesmo un iedrošina būt aktīvam Latvijā un Eiropā. Ļoti aktīvi iesaista jaunatni un skolēnus Eiropas pilsoņa pienākumu pildīšanā. Paplašina redzesloku un zināšanas jauniešiem un pieaugušajiem. Oskara pasākumu saturs un eksperti ir augsta līmeņa un ar eiropeisku skatījumu. Daugavpilī O. Zuģickis atver durvis uz Eiropu. Paldies viņam! Viņš to ir pelnījis! Īsts sava darba entuziasts.  Īsts latgalietis Eiropā! Eiropas balss Latgalē. Latgalē, it sevišķi Daugavpilī, dažbrīd būt eiropeisko vērtību nesējam nav viegli, tā ir reāli misija, dzīvesveids! Oskars prot un dara. Aktīvākais NVO vadītājs un padomdevējs. Saliedē sabiedrību, lielisks, sirsnīgs, atvērts, saprotošs.”

Pēc tikšanās ar Daugavpils Centra vidusskolas vecāko klašu skolēniem savā FACEBOOK profilā O.Zuģickis raksta: ,,Iepazīšanās, motivēšana, vēlēšanas, demokrātija, Eiropas aktualitātes u.c. tēmas.... vienā stundā visu liekas pat nepagūt, bet ... selfiji pēc pasākuma ar jauniešiem un pieteikšanās manis rīkotajām apmācībām... iedvesmo.” Arī jaunieši palika sajūsmā pēc šīs tikšanās un ir apņēmības pilni darboties!

Paldies Oskaram Zuģickim par iedvesmojošo tikšanos!